Konyaspor'da Maraş şoku

Daha 1,5 yıl önce Şampiyonluğa eriştiği Türkiye Kupası’nda 2. lig takımına elenen Atiker Konyaspor taraftarını şoka uğrattı. Rıza Çalımbay faturayı oyunculara, taraftar Rıza Çalımbay’a kesti. Kesin olansa, bu taraftar bunları haketmedi.Atiker Konyaspor’un Ziraat Türkiye Kupası 4. turunda TFF 2. Lig ekibi Kahramanmaraşspor karşısında hezimete uğraması taraftarı ve camiayı yaraladı. Rahat bir galibiyet beklenen maçta farklı mağlup olan Atiker Konyaspor’da teknik direktör Rıza Çalımbay oyuncuların istediklerini yapmadıklarını belirterek faturayı oyunculara çıkarması, taraftarın tepkisine yol açtı. Yeşil Beyazlı takım, kendisinden 2 alt kademe ligde yer alan Kahramanmaraşspor’a farklı mağlup olunca taraftar isyan bayrağını açtı. 
‘KOCAMAN’ iSYAN!
Maçın bitiş düdüğüyle beraber Yeşil Beyazlı taraftarlar sosyal medyadan, Rıza Çalımbay’ı eleştirdi. Takıma tam olarak konsantrasyonunu vermediğini düşündükleri Çalımbay’a sert şekilde tepki veren taraftarların gönlündeki teknik direktör ise Aykut Kocaman. Kocaman’ın takıma geri döndürülmesini isteyen taraftarlar, lige ambargo koyarak, Konyaspor tarihinin en iyi sezonlarını yaşatan genç hocanın takıma dönmesi için ikna edilmesini istedi. 
Yönetim ise Rıza hocayla şu an için yolların ayrılmasına sıcak bakmazken, takımın performansında olumlu yönde bir değişiklik olmazsa, ayrılık planını masaya yatırmayı planlıyor. Haber: Sinan Öz

Yorum Yok

Bir yorum yaz
Henüz yorum yok

Yorum yazan ilk kişi olabilirsiniz.

Yorum Yaz

tüm yorumlar