Konyaspor'da yeni sezon hazırlıklarını sürdürüyor

Konyaspor Bolu’daki kampında toplu çalışmalarına başlarken ağırlık kondüsyona veriliyor. Günde iki antrenmanla devam eden kampta futbolcular güç depolayarak sezona hazır hale gelmeye çalışıyor.

Konyaspor, Bolu’daki kampını Teknik Direktör Rıza Çalımbay’ın kontrolünde sürdürüyor. 1. etap kampında topla çalışmalar yeni başlarken futbolcular kondüsyon olarak gitgide daha iyi hale geliyor. Sezon başına kadar iyi bir duruma gelmek isteyen Rıza Çalımbay, takımın tam ritmini ise ligin 7-8. haftalarında bulacağına inanıyor. Fizyoterapistler futbolcuların fizik durumlarını tek tek not ederek ona göre bireysel idman programlarını çıkarıyor.
HÜCUM VE SAVUNMA ORGANİZASYONLARI ÇALIŞILIYOR
Futbolcular antrenmanlara 5’e 2 olarak savunma ve hücum varyasyonlarını çalışıyor. Takım halinde hücum edip takım halinde savunma yapmayı isteyen Rıza Çalımbay, Konyaspor’un geçen yıl yaşadığı gol problemini aşmak için planlarını kuruyor. Yeşil Beyazlı takımda geçen yıl en fazla golü savunmacı Skubic kaydetmişti. 
JAHOVIC 1. FORVET
Konyaspor’da takımın 1. forvetinin şu anda yapılan çalışmalar göz önüne alındığında Makedon golcü Adis Jahovic olacak gibi görünüyor. Rıza hocanın, tarzını beğendiği tecrübeli golcü bu yıl ligde gol krallığı için iddialı bir performans göstermek istiyor. 

Yorum Yok

Bir yorum yaz
Henüz yorum yok

Yorum yazan ilk kişi olabilirsiniz.

Yorum Yaz

tüm yorumlar