Konyaspor'dan hakem Meler'e tepki!

Atiker Konyaspor Asbaşkanı Osman Koçak, Evkur Yeni Malatyaspor karşısındaki hakem faciasıyla alakalı bir açıklama yayınladı. Koçak, Konyaspor’a karşı uygulanan bu çifte standartın artık haddini aştığına dikkat çekti.

Konyaspor asbaşkanı Osman Koçak E.Y Malatyaspor maçının ardından bir açıklama yaptı.
Malatyaspor maçının hakemi Halil Umut Meler’in yaptığı fahiş hataların sahaya gölge düşürdüğüne dikkat çeken Koçak sözlerini şöyle sürdürdü:
“Maçın başından sonuna kadar futbol adına hoş olmayan şeyler yaşandı ve maalesef buna müsaade eden bir yönetim izledik. Rakibin attığı gol öncesinde yardımcı hakemin gözü önünde hatalı bir taç kararı verildi ve pozisyon golle neticelendi. Uzatma dakikalarında gerçekleşen net pozisyonu müsabakanın hakemi izlemesine rağmen ne yazık ki penaltıyı veremedi. Alınan kararlar direkt olarak maçın sonucunu etkiledi.”
TRABZON MAÇINDAN BERİ DOĞRANIYOR!
Koçak, hakem hatalarının yalnızca Malatya maçıyla sınırlı olmadığına dikkat çekerek, “Deplasmanda oynadığımız Trabzonspor maçıyla başlayan süreci herkes biliyor. Maç öncesi yapılan hamleleri hafızamızda mıh gibi tutuyoruz. Akhisarla oynadığımız ilk yarının son maçında yine uzatma dakikaları içinde Lopez’in eliyle topu indirmesi kayıtsız şartsız penaltı olmasına rağmen müsabakanın hakemleri VAR’a gitme gereği bile duymuyor. Kazanmamıza rağmen Erzurum maçında yaşadıklarımız ve geçtiğimiz hafta Bursa maçında Skubiç’e yapılan hareket direkt kırmızı kartı gerektirirken pozisyonun değerlendirmeye tabi tutulmaması, Jahovic’in penaltısının atlanması ve bugün yaşadıklarımız bardağı taşırmıştır.” diye konuştu.
HEDEFLERİMİZDEN SAPTIRAMAZLAR
Osman Koçak yaşananların garip olduğunu söyledi. Bu engellerin Yeşil Beyazlıları yolundan saptıramayacağına dikkat çeken Koçak, “Atiker Konyaspor hedefli bir takımdır ve bu hedef doğrultusunda ilerlerken skora direkt etki eden büyük yanlışlarla karşılaşıyoruz. Hiç kimsenin sahada canla başla mücadele eden futbolcularımızın emeğini elinin tersiyle itmesine izin vermeyiz. Son dönemde garip garip olaylarla karşılaşıyoruz. Süreç çok bağıran, durup dururken bir kaşık suda fırtınalar koparanların lehine işliyor. Sessizce adaletin tecelli etmesini bekleyen kulüpler ise maalesef mağdur ediliyor. 
Atiker Konyaspor bu ligin belli başlı iddialı takımlarından biridir. Yolumuza çıkacak engeller bizi asla yıldıramayacak. Buna göz yummayacağız. Fakat yapılan her hatanın bizi bu hedeften uzaklaştırdığı da aşikârdır. Bu bağlamda herkesin azami derecede dikkatli olması elzemdir. Hepimiz ne zorluklarla kulüpleri idare etmeye çalışıyoruz. Emeklerimizin bu kadar basit bir şekilde heba edilmesini kabul etmiyoruz. Bu maç özelinde ve son haftalarda yaşadığımız maçın sonucunu değiştiren büyük hatalarla ilgili  mercilerin gerekli adımları atacağına olan inancımızı şimdilik muhafaza ediyoruz.” diyerek 
sözlerini tamamladı. 

 

Yorum Yok

Bir yorum yaz
Henüz yorum yok

Yorum yazan ilk kişi olabilirsiniz.

Yorum Yaz

tüm yorumlar