Kulübemi yıkmayın!

71 yaşındaki Ömer Şahin, 18 yıldır hem evi hem de iş yeri olarak kullandığı Demirciler Sanayi Sitesi’ ndeki kulübesinin Selçuklu Belediyesi tarafından yıkılacağını iddia ederek, yetkililere seslendi.

Demirciler Sanayi Sitesi'nde 18 yıldır anahtarcılık yapan Ömer Şahin, 18 yıl önce eşinden ayrıldıktan sonra işyerini evi olarak kullanmaya başladı. Dönemin Belediye Başkanı tarafından tahsis edilen kulübede geçimini sağladığını söyleyen Ömer Şahin, "Kulübeyi aldıktan sonra çıkardığım ruhsat ile elektrik, su, internet gibi bütün ihtiyaçlarımı karşılamaya başladım" dedi.Vergisini ödediğini söyleyen Ömer Şahin, "Talipsiz bir olay yaşadım ve eşimden ayrılmak zorunda kaldım. Ayrıldıktan sonra işyerim benim için aynı zamanda evim oldu.  Burada ikamet ettiğime dair Nüfus Müdürlüğüne müracaat ettim. Elektriğim, suyum var. Bütün resmi imkanlarımıza rağmen Selçuklu Belediyesi işgal yaptığım gerekçesi ile kulübenin 30 gün içerisinde yıkılacağını bildirdi. Burası yıkılırsa gidecek bir yerim, kalacak bir evim olmayacak. Yetkililerin biran önce yıkımı durdurmasını istiyorum" diye konuştu.

KULÜBEME GÖZ DİKTİLER

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı ile görüştüğünü ve başkan Pekyatırmacı’nın oturmaya devam etmesini söylediğini ifade eden Şahin, "Belediye başkanı böyle derken meclis kararı ile yıkılması emrinin çıkartılmasına anlam veremiyorum. Eğer kaldırım işgali diyerek yıkılacaksa Demirciler Sanayi içerisinde kaldırımı işgal etmeyen esnaf yok. İnsanlar kaldırımları işgal ederek dükkanlarına kattılar. Bunlara bir şey yapılmıyor benim kulübeme göz dikiliyor" dedi. Haber: Fatih ERSOY

Yorum Yok

Bir yorum yaz
Henüz yorum yok

Yorum yazan ilk kişi olabilirsiniz.

Yorum Yaz

tüm yorumlar