LOJMANLAR SATIŞA ÇIKIYOR

Cumhurbaşkanlığı 100 Günlük İcraat Programı geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı. Uzun zamandır gündemde olan kamu konutlarının satışı da eylem planı içerisinde yer aldı. Kamuya ait lojmanlarının satışına başlanacak olması gayrimenkul yatırımcılarını da heyecanlandırdı. Konya'da otogar civarında İller Bankasına ait 75 adet lojmanın yanı sıra, Ankara yolunda 3. Ana Jet Üst Komutanlığına ait lojmanlar, Devlet Su İşleri Lojmanları, Karayolları Lojmanları, eski BağKur binasın satışa çıkması bekleniyor.

İHALE USULÜ SATILACAK

Konya Emlakçılar Odası Başkanı Sedat Altınay, kamu lojmanlarının satışının ihale usulü yapılacak olmasının piyasada pek canlılık yaşatmayacağına dikkat çekerek, "Satışa çıkan lojmanların yatırımcısına ciddi anlamda kira getirisi sağlayacağını biliyoruz. Bu anlamda gelecek için de sektörün canlanmasına neden olacaktır. İhaleye girip satın alanlar yatırımcıların değer kazandıktan sonra satışa çıkartacak ve hareketliliğin yaşanmasına neden olacak" diye konuştu.

SIKINTI BİR DÖNEM YAŞANIYOR

Emlak sektörünün ciddi anlamda durgun bir dönem geçirdiğini söyleyen Altınay, "Özel bankalarda kredi faizlerinin yüksek olması sektörde durgunluğa neden olmuştur. Bunun yanı sıra inşaat girdi maliyetlerinin artmış olması da sektörde hareketliliği tamamen bitirmiş durumda" dedi.

YASTIK ALTI ÇIKSIN

Yatırımcıya seslenen Altınay, yastık altında parası olanların kesinlikle gayrimenkule yatırım için bu paralarını çıkarması gerektiğini belirterek, "Vatandaşlarımızın şunu çok iyi bilmeleri gerekir. Gayrimenkul sektörü, kısa, orta ve uzun vadede her zaman kazandıran bir sektördür. Bunun için çok rahatlıkla yatırım yapabilirler. Yastık altlarında paraları var olanların bu paralarını biran önce çıkartıp değerlendirmesi gerekir" diye konuştu.

YATIRIM DANIŞMANLIĞI

Yatırım yapacak olanların kesinlikle Emlakçılar Odası ile istişare içinde olması gerektiğini söyleyen Altınay, "Gerek oda olarak gerekse oda üyelerimiz yatırımcılara ciddi anlamda yatırım danışmanlığı hizmeti veriyor. Nereden tarla, bağ, bahçe, konut ve iş yeri satın alınacağının rehberliğini yapan emlakçılarımıza danışılması gerekir" şeklinde konuştu. (Haber: Fatih ERSOY)

Yorum Yok

Bir yorum yaz
Henüz yorum yok

Yorum yazan ilk kişi olabilirsiniz.

Yorum Yaz

tüm yorumlar