LÖSEV’den vatandaşlara uyarı

LÖSEV’in adını kullanan şebekelerin, Ramazan ayında evleri dolaşıp, lösemili çocuklar üzerinden insanları dolandırdığına dikkat çeken LÖSEV Komitesi Başkan Yardımcısı Kadriye Özdamar, LÖSEV’in evleri dolaşıp para istemediğini belirterek, vatandaşları bu konuda uyardı.

 

Ramazan ayında kendilerinin LÖSEV’den geldiklerini söyleyip, para isteyen kişilere inanılmaması gerektiğinin altını çizen LÖSEV Komitesi Başkan Yardımcısı Kadriye Özdamar, vatandaşlara uyarılarda bulundu. Konya’da Ramazan ayında kapı kapı dolaşarak,  “LÖSEV’den geliyoruz, gazete ve dergimizi almak istemez misiniz” diyerek, insanlardan para isteyen kişilerin çoğaldığını dile getiren Özdamar, LÖSEV gönülleri Konya’da harekete geçtiklerini aktardı. Özdamar, “Ramazan ayı ibadet, birlik ve beraberlik ayıdır. Ramazan ayında yoksul bir aileyi doyurmak, hasta bir çocuğu iyileştirmek, gözü yaşlı bir anneyi gülümsetebilmek ibadetlerin en güzelidir. LÖSEV olarak binlerce çocuğun kendi sağlıklarının  yanı sıra, kültürel ve bireysel gelişimleri için de çalışıyoruz. Yıl boyunca gıdadan, temel ihtiyaç malzemelerine, maddi desteklerden et ve et ürünlerine yardımlar ulaştırıyoruz” dedi.

LÖSEV RAMAZAN YARDIMLARI SÜRÜYOR

LÖSEV’ in, her Ramazan ayında olduğu gibi bu yıl da yardımlaşma duygusunun büyük anlam kazandığı Ramazan boyunca tüm aileleri kucakladığının altını çizen Özdamar, “Bağışçıların destekleriyle lösemili çocukları ve ailelerini yalnız bırakmıyoruz. Lösemili Çocuklar Derneği adı altında evleri dolaşarak, sahte makbuz ve kimliklerle gazete ya da dergi satmaya çalışarak para toplayan veya eşya satan kişilerin LÖSEV ile bir bağlantısı bulunmuyor. LÖSEV asla evleri dolaşarak, para toplamaz. Vatandaşlar, ulusal bankaların herhangi bir şubesine giderek, LÖSEV adını vererek bağış yapabilir. Ya da LÖSEV şubelerine gelerek, bağış makbuzu karşılığında yapabilirler. Özellikle Ramazan ayında faaliyetlerini arttıran dolandırıcıların sayıları hızla artıyor. Minik bedenler üzerinde duygu sömürüsü yaparak para kazanma telaşında olan kişileri asla affedilemez. Üstelik Konya’da bu yöntem hızla yayılıyor. Vatandaşlara bu kişilere itibar etmemeleri konusunda uyarıyoruz” şeklinde konuştu. Haber: Ramazan Düşünceli

Yorum Yok

Bir yorum yaz
Henüz yorum yok

Yorum yazan ilk kişi olabilirsiniz.

Yorum Yaz

tüm yorumlar