Lüks apartmanlara kömür yardımı

Kış aylarının yaklaşması ile birlikte Kaymakamlıklarda kışlık yakacak yardımlarına başladı. Muhtarların tespit ettiği ihtiyaç sahipleri arasında bin TL kira bedeli bulunan apartmanların olması dikkat çekti ve tepkileri de beraberinde getirdi.

Sosyal Devlet olma özelliğinin gereği olan yoksula yardım havaların soğuması ile birlikte başladı. Objektiflerimize yansıyan kare, ne taşradan nede kırsaldan. Şehrin merkezinde kira bedelinin en az bin TL olduğu bölgeden. Kaymakamlıklar tarafından ücretsiz olarak dağıtılan kömürün bu denli lüks bir apartmanın önüne bırakılmış olması birçok soruyu da akıllara getirdi. Bir zaman belediyelerin dağıtımda yarıştığı kömür yardımları, son birkaç yıldır Kaymakamlıklar tarafından yapılıyor.

VATANDAŞ KÖMÜR YARDIMINA TEPKİLİ

İhtiyaç sahiplerinin muhtarlar tarafından tespit edildiği kömür yardımları kış aylarının yaklaşması ile başladı. Muhtarların tespit ettiği ihtiyaç sahiplerinin arasında kira bedeli bin TL olan bölgelerin de bulunması dikkat çekti.  Yardım önceliğinin Türk kökenli ihtiyaç sahiplerine verilmesi gerektiğine dikkat çeken vatandaşlar, “Türkler için kömür yardımında bulunmaya birçok soruşturma ve belge isteniyor. Suriyeliler için ise sadece uyruklarını söylemeleri yeterli oluyor. Bu ayrımcılığın yapılması birçok ihtiyaç sahibi Türk aileleri zor durumda bırakıyor” diye konuştu.

Haber Fatih ERSOY

Yorum Yok

Bir yorum yaz
Henüz yorum yok

Yorum yazan ilk kişi olabilirsiniz.

Yorum Yaz

tüm yorumlar