Meram’da konut hamleleri devam ediyor

Kentsel dönüşüm alanında önemli projelere imza atan Meram Belediyesi, ilçeyi imar ve ihya etme çalışmaları çerçevesinde bin 646 dairelik dev bir çalışma olan Uluırmak Evleri projesini hayata geçirdi. Uluırmak Evleri’nin duyulması ile birlikte vatandaşların banka önünde kuyruk oluşturduğunu söyleyen Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, “Bu Meram Belediyesine olan güvenin bir göstergesidir” diye konuştu. Meram Belediyesi Uluırmak evleri ön kayıtları başladı. Bin 646 dairenin yapılacağı Uluırmak evlerine kayıtlar 30 Kasım da sona erecek. Talebin fazla olması halinde kura çekilecek. Meram Belediyesi Küçükaymas, Aksinne konutlarının ardından bu kez de Uluırmak evlerine başlıyor. Uluırmak evleri hakkında basın toplantısı düzenleyen Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, kayıtların 30 Kasım’a kadar devam edeceğini talebin fazla olması halinde kura çekiminin yapılacağını ifade etti. İnşaat sektörünün durgun olduğu bir dönemde Meram Belediyesi'nin lokomotif görevi yaptığını söyleyen Fatma Toru, "Sektörün ve piyasaların durgun olduğu bir dönemde istihdam başta olmak üzere sektörün birçok kalemine ciddi anlamda katkı sağlıyoruz" dedi.

MERAM’DA KONUT YAPIMI DEVAM EDECEK

Aksinne konutlarına talebin fazla olması nedeniyle kura çekimi yapıldığını ifade eden Başkan Toru, "Küçükaymanas, Aksinne evlerine yoğun bir taleple karşılaştık. Yılbaşına kadar Uluırmak ile birlikte üç projeyi hayata geçirmeyi arzulamıştık. Talebin fazla olması nedeniyle Büyükaymanas kentsel dönüşümünün yapıldığı bölgeye de konut yapımına başlamayı planlıyoruz" diye konuştu. Uluırmak, Aksinne ve Küçükaymanas evleri ile toplamda 3 bin konut yapılacağını dile getiren Toru, "Büyükaymanas mahallemizdeki projemiz yaklaşık 3 bin konutluk bir proje. Bunun hayata geçirilmesi ile birlikte 6 bine yakın konutu ilçemize kazandırmış olacağız. Bir ilçe belediyesi için çok ciddi bir rakam" dedi.

YAŞAM ÇEVRESİ PLANLADIK

Kentsel dönüşümlerle ilgili olarak da bilgi veren Başkan Toru, "Şükran Mahallesiyle beraber dört kentsel dönüşüm alanında anlaştığımız kişi sayısı 4 bin 400’ün üzerinde. Dört bin 400 hane ile uzlaşarak onları konut sahibi yapmak üzere anlaşmak üç yıllık süreçte bire bir özveri istiyor. Uluırmak evlerinde bin 646 dairelik projemizde 3+1 daireler 35 bin TL peşinatla 2 bin 800 TL’lik aidatla başvurularımızı alıyoruz. Bu daireyle birlikte bin 656 araçlık kapalı otoparkımız, 320 araçlık açık otoparkımız ve 90 bin 900 metre karelik bir arsa alanı içinde yeşil alanıyla çocuk oyun alanlarıyla sportif alanlarıyla sadece bir konut alanı değil aynı zamanda bir yaşam çevresi planladık. Başlayan başvurularımız ayın 30’una kadar devam edecek" diye konuştu. Haber: Fatih ERSOY

Yorum Yok

Bir yorum yaz
Henüz yorum yok

Yorum yazan ilk kişi olabilirsiniz.

Yorum Yaz

tüm yorumlar