Meram’da sokak hayvanları sahipsiz değil

Meram Belediyesi su ve yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için adeta seferber oluyor. Beslenme odaklarına 2018 yılı içinde yaklaşık 100 ton mama bırakan Meram Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Ekipleri, haftanın üç günü periyodik besleme yaparak sıcak yaz günlerinde de hayvanları yalnız bırakmıyor.

Meram Belediyesi sokak hayvanlarına yaz kış demeden sahip çıkıyor. Meram Belediyesi tarafından sahipsiz sokak hayvanları için ilçe genelinde oluşturulan beslenme odaklarında yem dağıtılmaya devam ediliyor. Sadece beslenme noktalarına değil Meram’ın dört bir köşesine yiyecekler bırakan Meram Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Ekipleri, sokak hayvanlarının beslenmelerinin yanında daha birçok konuda sokak hayvanlarına verdiği destekle takdir topluyor.

KEDİ VE KÖPEK MAMALARI DAĞITILIYOR

Meram Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğünden konu ile ilgili yapılan açıklamada, 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu gereği yürütülen çalışmalarda hayvanların aç kalmaması için her yıl yaklaşık 10 ton kedi maması, 60 ton ise köpek maması dağıtımının yapıldığı ifade edildi. Açıklama da ayrıca; “Meram ilçemiz sınırları içinde çeşitli bölgelerde köpekler için bulunan 20 adet beslenme odağına, kediler için yapılan 24 adet beslenme odağı ve 5 parkımızdaki kedi evlerine mama bırakılmaktadır. Beslenme odaklarına sürekli yem ve su bırakılarak hayvanların beslenmesine yardımcı olunmaktadır. Bu çalışmanın yanında hayvanların yoğun olduğu bölgelere de ayrıca yem bırakılmaktadır” ifadelerine yer verildi.

YETKİLİLERDEN VATANDAŞLARA ÇAĞRI

Açıklamada ayrıca, vatandaşlardan evlerinin önüne ya da uygun yerlere sokak hayvanları ve kuşlar için yiyecek bırakılarak hayvanların beslenmesine yardımcı olmaları istendi. Öte yandan, sahipsiz sokak hayvanlarını sadece bir birimin değil tüm belediyenin sahip çıkmasının gerekliliğine inanan Meram Belediyesi’nin Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü Ekipleri örnek davranışlara imza atıyor. Vatandaşların çöp konteynırlarının etrafına bıraktığı ekmek ve diğer yiyecekleri sokak hayvanlarına ulaştıran ekipler büyük takdir topluyor.

Yorum Yok

Bir yorum yaz
Henüz yorum yok

Yorum yazan ilk kişi olabilirsiniz.

Yorum Yaz

tüm yorumlar