Mevlana’ya duyulan sevgiden etkilendim

Konya’da  iktisat son sınıfta okuyan ve aynı zamanda Cünbiş Gençler Birliğinin Konya temsilcisi olan Afgan Najibullah Majidy,  Türkiye’deki yabancı öğrencilerin yaşamını ve eğitimini değerlendirdi.

Majidy, “Türkiye’yi tercih etmemin sebebi Afganistan’la 1930’ lar da siyasi bir bağ kurup bu siyasi ve kültürel bağı günümüze kadar devam ettirmesi ve en önemlisi de aynı dini paylaşmamızdır. Aynı zamanda Mevlana’nın ülkemizden gelip Konya’da ömrünü yaşamasıdır. Türk halkının Mevlana’ya duyduğu saygı ve sevgi beni çok etkiledi ”diye konuştu.

İNSANLARI AYDINLATMAK İSTİYORUM

Türkiye’ de eğitim şartları orta düzeyde diyen Majidy “5 senedir Türkiye’deyim bu süre içinde kendimi iyi geliştirdim. Türkiye de çok iyi bir kariyer yapıp ülkemin insanlarını aydınlatmak istiyorum. Nasıl ki Türkiye’de Afganistan’ı temsil ediyorsam ülkemde de Türkiye’yi onurla temsil etmek istiyorum” dedi.  Majidy, “Afganistan’ın ve Türkiye’nin bu güzel dostluk köprülerinin devam etmesini cani gönülden istiyorum. Özellikle savaştan kaçıp gelerek okuyan maddi durumu iyi olmayan öğrencilere destek için üretime destek adlı bir projemiz var. Bu güzel projemize daha fazla destek verilmesini umuyorum ”şeklinde konuştu.

Haber: Ahmet Köprülü

Yorum Yok

Bir yorum yaz
Henüz yorum yok

Yorum yazan ilk kişi olabilirsiniz.

Yorum Yaz

tüm yorumlar