Milletvekili konvoyunda ölümlü kaza!

Edinilen bilgiye göre, Çermik ilçesindeki programın ardından Diyarbakır'a dönen AK Parti Milletvekili Mine Lök Beyaz'ın konvoyunda bulunan Medet Aydın idaresindeki 06 AL 6851 plakalı araç Elazığ-Diyarbakır karayolu Ergani ilçe çıkışındaki Ahmetli köyü mevkiinde takla attı. Yağış nedeniyle kayganlaşan yolda takla atan aracın sürücüsü Medet Aydın, İrfan Avşar ve Mehmet Cüneyt Güngör yaralandı.
Yaralılar bölgeye gelen 112 acil servis ambulansları ile Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alınırken, sağlık durumu ciddiyetini koruyan Mehmet Cüneyt Göngör Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Diğer yaralıların sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.
 
Kaza sonrasında Milletvekili Mine Lök Beyaz programını yarıda keserek Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gitti. Kazanın duyulmasının ardından AK Parti Diyarbakır Milletvekili Oya Eronat, Ergani Kaymakamı Erdinç Yılmaz, kaza yapanların yakınları ve çok sayıda vatandaş Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne giderek yaralıların durumları hakkında bilgi aldı.
Ergani Kaymakamı Erdinç Yılmaz, kazayı öğrendikten sonra hastaneye geldiğini belirterek, "Kaza Ergani ilçe çıkışında meydana geldi. Kazada yaralananlar bölgeye gelen ambulanslarla hastanelere kaldırıldı. Yaralıların durumlarını öğrenmek için biz de hastaneye geldik. Kaza Milletvekili Mine Lök Beyaz'ın konvoyunda bulunan bir aracın takla atması sonucu meydana geldi" ifadelerini kullandı.

Yorum Yok

Bir yorum yaz
Henüz yorum yok

Yorum yazan ilk kişi olabilirsiniz.

Yorum Yaz

tüm yorumlar