Milli Tekvandocu coşkuyla karşılandı

İsveç’te sona eren Avrupa Ümitler Tekvando Şampiyonası’nda 46 kiloda Avrupa ikincisi olan ve Türkiye’ye gümüş madalya kazandıran milli sporcu Fatma Keleş, memleketi olan Beyşehir ilçe merkezine girişte büyük bir coşkuyla karşılandı.

Başarılı milli tekvandocu için terminal önünde davullu zurnalı karşılama programı düzenlendi. Aracıyla kent merkezine giriş yapan Keleş’i burada Beyşehir Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Ağmaz ve antrenörü Nafiz Çakır çiçeklerle karşıladı ve başarısından ötürü tebrik etti. Başarılı sporcuyu alkışlar arasında karşılayanlar arasında ailesi, aynı salonda birlikte çalıştıkları tekvandocu arkadaşları ve vatandaşlar da yer aldı. Avrupa ikincisi milli sporcu Keleş, karşılama sonrasında oluşturulan araç konvoylarıyla düzenlenen şehir turuna katıldı. Konvoyda yer alan bir iş makinesi de kepçesinde taşıdığı Türk Bayrağıyla ilgi çekti ve renkli görüntüler oluşturdu. Konvoy, milli sporcunun yetiştiği Beyşehir Belediyesi Tekvando Spor Okulu önünde son buldu.

"ÇOK EMEK VERDİM..."

20 yaşındaki başarılı milli tekvandocu Fatma Keleş, küçük yaşlarda başladığı tekvando sporunda iyi noktalara gelebilmek için çok emek verdiğini, kendisini yetiştirerek bugünlere getiren antrenörünün katkı ve desteklerinin bunda çok büyük olduğunu belirterek, “Bu dereceyi yapabilmeyi çok istiyordum. Sağolsun hocam bu konuda bana çok yardım etti. Aslında bunu ben değil hocam başardı” dedi.

Yorum Yok

Bir yorum yaz
Henüz yorum yok

Yorum yazan ilk kişi olabilirsiniz.

Yorum Yaz

tüm yorumlar