Mısır'da verim aratacak

Cangill, Konya ve Karaman'da Mısır üreticinin verimini artırmak amacıyla "1000 çiftçi 1000 bereket" sloganıyla başlattığı sosyal sorumluluk projesine devam ediyor. Cargill'in Mısır üreticilerinin verimlilik ve kazançlarını artırma hedefiyle başlattığı "1000 Çiftçi 1000 Bereket" projesinin ikinci durağı, Konya ve Karaman oldu. Program dahilinde düzenlenen eğitimler de, bölgede mısır tarımı yapan çiftçiler ile uzmanların bir araya getirilmesi hedefleniyor.  Cargill, "1000 Çiftçi 1000 Bereket" programını hayata geçirerek çiftçilerin verimliliğini ve refahını artırmayı hedefliyor.

EĞİTİMLERİ UZMANLAR VERİYOR

Mersin, Adana, Konya, Karaman, Manisa ve İzmir’de mısır tarımı yapan 1000 çiftçi ile yürütülecek programda alanında uzman ziraat mühendisleri tarafından zirai ve teknik danışmanlık verilirken, yenilikçi dijital araçlara erişim sağlanarak çiftçilerin refahını arttıracak tarım uygulamalarının yaygınlaştırılması amaçlanıyor. Program aynı zamanda finansal okuryazarlık eğitimlerini de kapsıyor.

KONYA VE KARAMAN EĞİTİMLERİ BAŞLADI

Cargill Türkiye sorumlusu Ediz Aksoy, 2019 üretim sezonundan başlayan "1000 Çiftçi 1000 Bereket" programı kapsamındaki eğitimlerin ilkinin Adana ve Mersin’de düzenlendiğini söyledi. Aksoy, eğitimlerin, 18 - 21 Mart tarihleri arasında Konya ve Karaman'da düzenleneceğini belirterek, "Karapınar, Ereğli, Karaman ve Çumra'da düzenlenen etkinliklerde bölge çiftçilerine program kapsamında sunulacak olan hizmetler anlatılarak finansal okuryazarlık eğitimi verilecek" diye konuştu.  Haber: Fatih ERSOY

Yorum Yok

Bir yorum yaz
Henüz yorum yok

Yorum yazan ilk kişi olabilirsiniz.

Yorum Yaz

tüm yorumlar