O bina madde bağımlılarının mekanı oldu

Meram’da Sahipata Mahallesi’nde bulunan metruk bina madde bağımlılarının mekânı oldu. Çevredeki esnaflar, gece binanın içinde tiner ve uyuşturucu içenlerin olduğunu söyledi. Yetkililere seslenen esnaf, binanın bir an önce yıkılmasını ve bu rezaletten mahalleli olarak kurtulmak istediklerini dile getirdi.

Meram’da metruk bir bina tinercilerin ve balicilerin mekânı oldu. Sahipata Mahallesi Sahipata Caddesi’nde atıl halde bulunan metruk binada gece yaşananlar çevre sakinlerinin korkulu rüyası haline geldi. Çevre esnafı, gece binada içki içildiğini ve bali çekildiğini aktarırken, kendilerinin de can güvenliğinin olmadığını söyledi.

ESNAFTAN HARAÇ ALIYORLAR, CAN GÜVENLİĞİMİZ KALMADI

Esnaf, “Belli belirsiz kişiler gece geç saatlerde buraya gruplar halinde geliyor. İçeride bira şişeleri, boş bali kutuları var. Gelenlerin çoğu bizleri tanıyor. Şikayet ettiğimizde bizi tehdit etmekle kalmıyorlar hatta haraç bile istiyorlar.  Can güvenliği olmadığı içinde yanlarına dahi gidemiyoruz ama boşken gidip gördüğümüzde her tarafta çakmak gazı, bira şişeleri ve sigaralar, boş bali kutuları, içki şişeleri var. Aylardır bu bina yüzünden çevre esnafı olarak rahat uyuyamıyoruz. Geceleri burada yaşayanların can güvenliği yok. Burada fuhuş dahi yapıldığını gören görgü tanıkları var. Çevrede yaşayanlar can güvenliği olmadıkları için yaşananları dile getiremiyor. Çünkü bu bali çekenler daha sonra bizlere zarar verebilir. Gece burada yaşayanlarla bir sürtüşme oldu. Gitmeleri konusunda bizzat uyardık. Ama kavgaya kadar giden bir tartışma yaşadık” dedi.

METRUK BİNADAN BİZİ KURTARIN

Yetkililere durumu izah ettiklerini dile getiren esnaf, “Burada bir kişi hayatını kaybederse bunun sorumlusunun kim olacağını sorduk” diye konuştu. Çevredeki vatandaşlar ise, “Bu metruk binanın esas mülk sahibinin avukatını bulduk. Avukatı yetkililere giderek binanın yıkılmasını istediklerini söyledi. Binanın tapu sahipleri de yaklaşık 2 ay önce yetkililere giderek binanın yıkılması için onay verdi. PTT yetkilileri metruk binaya gelerek binanın yıkılmasını önleyecek kabloları götürdüler.  Binanın artık yıkılabileceğini söylediler ve binayı yıkıma hazır hale getirdiler. Ama bina halen yıkılmadı. Yetkililerin bu rezaleti bir an önce görüp binayı yıkmalarını istiyoruz” şeklinde konuştu.

 

Haber: Ramazan DÜŞÜNCELİ

Yorum Yok

Bir yorum yaz
Henüz yorum yok

Yorum yazan ilk kişi olabilirsiniz.

Yorum Yaz

tüm yorumlar