Özdemir destek programını anlattı

KOSGEB Konya İl Müdürü İsmail Özdemir, devlet tarafından açıklanan birçok destek programı hakkında merak edilen soruları yanıtladı. Konya Yorgancılar Odası ile Konya Bakır Kalaycılar ve Zücaciyeciler Odası birlikteliğiyle düzenlenen Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB) destekleri hakkında bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Devlet tarafından açıklanan destek programı hakkında bilgilendirmek amacıyla Konya KOSGEB İl Müdürü İsmail Özdemir, merak edilen soruları yanıtladı. Konya Bakır Kalaycılar ve Zücaciyeciler Odası Başkanı İbrahim Işık’ında katıldığı toplantıda küçük işletme sahipleri merak edilen konular hakkında bilgi sahibi oldu.     

İNTERNET SİTESİNDE ULAŞABİLİRSİNİZ

Özdemir konuya ilişkin şu ifadelere yer verdi: “Yapılan yeni çalışmalar hakkında bilgilendirmeye KOSGEB’in internet sitesinde bulunan linkle ulaşabileceksiniz. Kobi (Küçük ve Orta Bütçeli İşletmeler), yıllık 250 kişiden az işçi istihdam eden ve yıllık mali bilançosu 25 milyon TL'yi aşmayan ve bu yönetmelikte mikro işletme, küçük işletme ve orta büyüklükteki işletme olarak sınıflandırılan ekonomik birimdir. Çalışan sayısı 250’yi geçerse ve bilançosu yıllık 25 milyon TL’yi geçerse işletme kobilikten çıkmış sayılıyor. Kobilikten çıkmak için yine bu şartları iki sene üst üste sağlaması gerekiyor.”

SORULARI YANITLADI

Destek programları hakkında bilgi veren Özdemir, KOSGEB’in 10’nu aşkın farklı destek programı bulunduğunu belirtti. Özdemir “Destek programının bir kısmı proje esaslı olup, bir kısmı dönem dönem olan çare esaslı programdır” şeklinde konuştu. Katılımcı esnafın sorularını yanıtlayan Özdemir’e hediye takdim edilmesinin ardından bilgilendirme toplantısı son buldu. Haber: Sena TUNCER   

Yorum Yok

Bir yorum yaz
Henüz yorum yok

Yorum yazan ilk kişi olabilirsiniz.

Yorum Yaz

tüm yorumlar