Proje üretmeliyiz

Konya Valisi Muammer Erol, Rasyonel Haber Gazetesi’ni ziyaret ederek Gazetemiz kurucusu Sadrettin Soranlar ve Genel Yayın Yönetmenimiz Çiğdem Kurut’la sohbet etti.

 Konya basınının birçok şehirden güçlü olduğunu belirterek, "Konya basını sorunlara neşter vuran, çözüm önerileri bulunan yayın yapıyor. Şehrin meselelerine sahip çıkma konusunda çok iyi durumda" dedi

Konya'nın hızla büyüyen bir şehir olduğunu ve bu şehrin hizmete aç olduğunu dile getiren Vali Erol, "Projeler üretip, bu şehre ve ülkemize faydalı olmalıyız. Ürettiğimiz projeler çözüm ve sonuç odaklı olmalı. Büyük bir mesafe kat etmeliyiz ve ihtiyaç duyduğumuz zaman çözümü konusunda gerekli makamlara ulaşmalıyız" diye konuştu.

Konya STK'larının proje üretme konusundaki hassasiyeti bildiklerini dile getiren Vali Erol, "STK'lar demokratik olarak idare edilmeli. Kral üreten yerler olmamalı. Bir başkan en fazla iki dönem başkanlık yapmalı. Babadan oğula geçmemeli. Geçmemeli ki, yeni insanlar yetişmeli. Seçim organları yenilenmeli ve denetim mekanizmaları çalışmalı" diye konuştu.

Gazetemiz kurucusu Sadrettin Soranlar ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Konya basını olarak her zaman kentin çıkarları doğrultusunda yayın yapmayı ilke edindiklerini vurguladı.

 

Yorum Yok

Bir yorum yaz
Henüz yorum yok

Yorum yazan ilk kişi olabilirsiniz.

Yorum Yaz

tüm yorumlar