Rıza Çalımbay: Ligde kolay maç yok

Teknik Direktör Rıza Çalımbay, Fenerbahçe karşısında oynadıkları oyuna sevindiklerini ancak alınan yenilgiye üzüldüklerini belirtirken, zorlu maçlar serisine Kayserispor ile devam edeceklerini ve tek düşüncelerinin sahadan en iyi sonuçla ayrılmak olduğunu söyledi. 
KESiNLiKLE MAĞLUBİYETİ HAKETMEDiK
Değerlendirmelerine Fenerbahçe karşılaşması ile başlayan Çalımbay, “Kötü oynamadık, hakikaten iyi oynadık. Bir kere kesinlikle mağlubiyeti hak edecek bir oyun kesinlikle oynamadık. Bütün arkadaşlarımızı ellerinden gelen her şeyi yaptı ve çok iyi de mücadele ettik. Çok da pozisyon yakaladık. Ancak bunları değerlendiremedik. Son paslarda biraz dikkatli olabilseydik çok iyi bir şekilde ayrılacağımız bir maçtı. Sahada kazanmak için ne gerekiyorsa yaptık. Bizim adımıza en büyük etkenlerden biri taraftarlarımızdı. Mükemmel bir destek vardı. Hakikaten maç içerisindeyken beraberliğe üzülüyorduk. Bu maç beraber bitmesin, iyi bitirelim diye düşünüyorduk. Kafamızdaki oyun oydu. Maalesef girdiğimiz pozisyonları değerlendiremeyince sahadan mağlup ayrıldık. Üzüldük. Böyle bir maçı kaybettiğimiz için üzüldük. Oynadığımız oyunun karşılığı bence bu olmaması gerekiyordu. Ama bu önümüzdeki maçlar için de daha bir umut oldu ” ifadelerini kullandı. 
LiGDE KOLAY BiR MAÇ YOK
Rıza Çalımbay, ligde kolay maçın olmadığını ve kendilerini zorlu maçların beklediğine de işaret ederek, “Bizim önümüzde yine zorlu bir periyot var. Kayserispor deplasman, arkasından Yeni Amasyaspor kupa maçı, arkasından Göztepe ve Beşiktaş maçları var. Bu 3 lig maçı ve 1 kupa maçını bizim mutlaka iyi bitirmemiz gerekiyor. Fenerbahçe maçı bizim için tabi ki çok önemliydi. Ama diğer maçlar da bizim için çok çok önemli. Bunların hepsini en iyi şekilde değerlendireceğiz. Şu andaki düşüncemiz o” şeklinde görüş belirtti. 
BÜTÜN MAÇLAR ZOR AMA BİZ HAZIRIZ
Sezonun 6.haftasında deplasmanda oynayacakları Kayserispor maçı ile ilgili de görüşlerini açıklayan tecrübeli hoca, “Biz Kayserispor maçına hazırız. Bence ligde kolay maç yok. Bana göre bütün maçlar zor. Şu maçı biz garanti kazanırız denecek bir maç yok. Zaten lig kendini belli etti. Şu anda herkesin mağlubiyeti var. Mağlubiyeti olmayan takım yok. Onun için o maç bu maç diye ayrım diye bir şey yok. Kayserispor’da öyle. Çok iyi netice alan, kendi sahasında iyi oynayan bir takım. Her şeyin farkındayız. Biz de bu oynadığımız oyunun üstüne koymaz ve girdiğimiz pozisyonları değerlendire-mezsek işimiz zor. Ama kendimize güveniyoruz. Elimizden gelenin en iyisini yaparak istediğimiz sonuçla sahadan ayrılmak istiyoruz” diye konuştu. 
»SPOR SERViSi

Yorum Yok

Bir yorum yaz
Henüz yorum yok

Yorum yazan ilk kişi olabilirsiniz.

Yorum Yaz

tüm yorumlar