Rüyamda ney görüp Konya’ya geldim

Konya’ya Türkiye’nin birçok yerinden gelen turistler Mevlana’ya ve Balkan Şehitliğine akın eden turistlerden Ankaralı emekli Hacı Aktaş rüyasında ney sesini duyarak Konya’ya geldiğini ve buraya hayran kaldığını belirtti.

Konya’da bulunan tarihi ve turistik yerler dışarıdan gelen yerli ve yabancı birçok turistin ilgisini çekiyor. En başta Mevlana ve Balkan Şehitliği olmak üzere gelen turistler Konya’ya hayran kaldıklarını söyledi.  Konya’ya gelmesinde bir rüyanın etkili olduğunu dile getiren emekli Hacı Aktaş, rüyasında ney sesini dinlediğini ve ondan etkilenerek Konya’ya geldiğini belirtti.  Ankara’dan geldiğini kaydeden Hacı Aktaş, “ Konya’ya gelmeden 1 hafta önce rüyamda ney sesini dinledim.

O kadar ruhumu hafifletti ki, internetten araştırarak o muhteşem sesin buradan geldiğini öğrendim. Hanıma da rüyamı anlattığımda önce çok şaşırdı, sonra da bana hak vererek birlikte Konya’ya geldik. İlk iş olarak neyzenlerinizden birinden ney dinledim tabii. Fakat gerçekten buranın değerini bilmelisiniz. Evliyaların olduğu, manevi atmosferin buram buram koktuğu bir yer olarak Konya’nın benim için çok önemli bir yeri var. İlk fırsatta tekrar gelip ney dinleyeceğim.  Bolu’dan Konya’ya gelen turistlerden olan emekli Basri Tekin, Konya’ya Mevlana’yı görmek için her zaman geldiğini belirtti. Konya’nın manevi atmosferinin bambaşka olduğuna vurgu yapan Basri Tekin, daha önce 5 kere Konya’ya geldiğini belirtti. Tekin, “ Mevlana’yı gezdikten sonra Şems Tebrizi’yi geziyorum. Mevlana’yı Bolu’ya gittiğimde herkesi görmeye davet ediyorum. Konya’ya her geldiğimde ayrı ayrı hayran kalıyorum. Bir de yeğenimin özellikle tavsiye ettiği Akyokuş Tepesi’ni görmek istiyorum. Yemeklerinizden etli ekmek gerçekten mükemmelmiş. Hanımla birlikte ilk fırsatta tekrardan gelmeyi istiyoruz” diye konuştu.

 

Yorum Yok

Bir yorum yaz
Henüz yorum yok

Yorum yazan ilk kişi olabilirsiniz.

Yorum Yaz

tüm yorumlar