Sanayicilere ivme finansman paketi anlatıldı

Konya Sanayi Odası (KSO) ve Vakıfbank tarafından, istihdamın artırılması ve ithalatın azaltılmasına yönelik toplantı düzenlendi.

İvme Finansman Paketi ve İstihdam Odaklı İşletme Kredisi konularının da incelendiği toplantıda konuşan KSO Başkanı Memiş Kütükcü, geçtiğimiz yılın son çeyreğinde başlayan ekonomik daralma sürecinin bu yılın üçüncü çeyreği ile pozitife döndüğünü ve üçüncü çeyrek büyüme rakamının 0,9 olarak gerçekleştiğini ifade etti.

KAMU BANKALARINA TEŞEKKÜR

Geçtiğimiz yıl ekonomik açıdan yaşanan zorlu süreçte, kamu bankalarının sanayicilerin yanında olduğunu belirten Kütükcü şunları söyledi: "Faizlerin yükselmesi ve kurun ani ataklar yapması ile oluşan zorlu süreçte devletimiz, kamu bankalarımız, farklı projeler ile sanayicilerimizin ve üreticimizin yanında olmaya çalıştılar. Özel bankaların kredi kullandırmakta imtina ettiği dönemlerde, kamu bankalarımız inisiyatif alarak, sanayicilerimizin yanında oldular. Desteklerin sanayicimize ulaştırılmasında etkin rol aldılar. Bu etkin ve olumlu pozisyonu için kamu bankalarımıza teşekkür ediyorum."

Yorum Yok

Bir yorum yaz
Henüz yorum yok

Yorum yazan ilk kişi olabilirsiniz.

Yorum Yaz

tüm yorumlar