Sürücülerle tek tek konuştular

Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi (SEDEP) yıl içinde gerçekleştirilen çarpıcı etkinliklerle değerleri anlatmaya devam ediyor. Gönüllü öğrenciler tarafından 6 farklı uygulama noktasında gerçekleşen sorumluluk etkinliği ile sürücülere trafikteki sorumluluk anlatılıyor. Hayatın her alanında olduğu gibi trafikte de farkındalık oluşturmayı amaçlayan etkinlik kapsamında, Trafik Ekiplerince durdurulan sürücülere öğrenciler tarafından trafikteki sorumlulukları anlatılırken, sloganların yer aldığı yapıştırma etiketleri ve bilgilendirme broşürleri veriliyor.

Trafikte sorumluluk etkinliği kapsamında, Şükriye Onsun İlkokulu öğrencileri Selçuklu Belediyesi hizmet binası önünde trafik ekiplerin katkılarıyla bir uygulama gerçekleştirdi. Gerçekleşen programda Selçuklu Belediyesi Başkan Yardımcısı Ali Ziya Yalçınkaya ve Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Koca da öğrencileri yalnız bırakmadı.

 Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi’nin,  etkinliklerle zenginleştiğini ifade eden Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Koca;“ Trafikte sorumluluk etkinliği kapsamında ilimizde yer alan 6 ayrı noktada 36 öğrenci, 12 idareci ve öğretmenimizin katılımı ile bir etkinlik gerçekleştirdik. Amacımız öğrencilerimize trafik sorumluluğu vererek gelecek nesillerimizi bilinçlendirmek ve toplumuzu bu konuda bilgilendirmek. Trafikte de değerlerimizle var olduğumuzu gösteren bu etkinliğe katılan tüm öğrencilerimize, emniyet teşkilatımıza ve sürücülerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum Yok

Bir yorum yaz
Henüz yorum yok

Yorum yazan ilk kişi olabilirsiniz.

Yorum Yaz

tüm yorumlar