TOKİ'YE DEVREDİLDİ!

Büyükşehir Belediyesi tarafından Millet Bahçesi yapılacağı gerekçesiyle yıkımı gerçekleştirilen eski stadyumda bakanlık devreye girdi. Konya Millet Bahçesi'ni, Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bağlı TOKİ yapacak.

BAKANLIĞA DEVREDİLDİ

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından eski stadyum alanının Millet Bahçesi'ne dönüşümü için Türkiye'de ilk kez başlattığı çalışmalarda yeni bir döneme gidildi. Ekonomik tedbirler alan Büyükşehir Belediyesi, eski stadyum alanına yapılması planlanan Millet Bahçesi'nin yapım işlerini Çevre ve Şehircilik Bakanlığına devretti.

NE ZAMAN YAPILACAK?

Geçtiğimiz günlerde "Millet Bahçesi Yapılacak" şartı ile bakanlığa devredilen eski stadyum alanında bu yıl TOKİ tarafından çalışmalara başlanılması bekleniyor. TOKİ'nin çalışmaları ne zaman başlatacağı ile ilgili net bir bilginin bulunmadığını ifade eden yetkililer, yılsonuna kadar Millet Bahçesi'nin hizmet vermeye başlamasının beklendiğine dikkat çekildi.

BİRÇOĞU BİTTİ VE TESLİM EDİLDİ

Türkiye'de 10 Ekim 2018 tarihinde yıkılan ilk stadyum Konya’da olmuştu. Birçok şehir Konya'dan sonra başlamış olsa da Millet Bahçelerini tamamlayıp halkın hizmetine sunmuş durumda. Millet Bahçesi'nin Bakanlığa devri ile çalışmaların hız kazanması ve biran önce bitirilerek, kamuoyunun hizmetine sunulması bekleniyor.

Haber: Fatih ERSOY

Yorum Yok

Bir yorum yaz
Henüz yorum yok

Yorum yazan ilk kişi olabilirsiniz.

Yorum Yaz

tüm yorumlar