Topbaş'tan Yolsuzluk İddialarına Belgeli Yanıt

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 17 Aralık operasyonunun ardından İBB'yle ilgili iddialara basın toplantısıyla yanıt verdi.
 
"BİR İDDİALAR BİZİ ENGELLEYEMEZ"
 
Etiler'deki polis okulunun bir şirkete verildiği iddiası üzerine arazinin tapusunu gösteren Topbaş, "Bireysel adım atamayız. Sızan asılsız iddiaların dosyalardan nasıl tedarik edildiğini bilmiyoruz. Bir takım iddialar bizi engelleyemez. Bir kuruş zayi edilmeden çalışıyoruz" dedi.
 
"ARAZİYİ KENT MENFAATLERİ İÇİN DEĞERLENDİRECEĞİZ"
 
Etiler'deki karakol arazisinin tapusunun Büyükşehir'e ait olduğunu söyleyen Topbaş, "İçişleri Bakanlığı ile yapılan protokol gereği mülkiyeti bize geçmiş durumda. Bu araziyi kent menfaatleri için değerlendireceğiz" ifadelerini kullandı.
 
"O KONUDA HASSASİYETİMİZ VAR"
 
Ortaya atılan iddialarla önlerine engel koyulmak istendiğini belirten Topbaş şöyle devam etti: "Herkese eşit mesafedeyiz. İlkeli bir duruşumuz var. Hak etmeyene hak etmediği şeyi vermeyiz. Kentsel yenileme gereken bir kentte yaşamaktayız. Makul ölçülerde gerekenler gerekli değerlendirmeler yapılmıştır. Silüeti bozacak yapılarla ilgili çok ciddi hassasiyetimiz var. Bu kente metro kazandırmanın gururunu yaşıyoruz. Bir iddia ortaya atıp da işi sıkıntıya sokmak doğru değil. Birileri iddialar ortaya atabilir. Belki suç üstü yapmaları gerekirdi. Bir sözü ortaya atarlarsa acaba bizim önümüze engeller mi koymaya çalışılıyor diye düşünüyoruz. İnşallah 400 km'ye de geçeceğiz.''
 
POLİS OKULU ARAZİSİ İDDİASI
 
Yolsuzluk ve rüşvet soruşturması çerçevesinde savcılık tarafından yapılan araştırmada, Etiler'deki polis okulu arazisinin belediyeye devredildikten sonra ihalesiz olarak KİPTAŞ tarafından bir inşaat firmasına verildiği iddia edilmişti. İddialarda arazinin 460 milyon dolara satılarak devletin 1 milyar dolar zarara uğratıldığı yönünde ifadeler yer almıştı.

Yorum Yok

Bir yorum yaz
Henüz yorum yok

Yorum yazan ilk kişi olabilirsiniz.

Yorum Yaz

tüm yorumlar