Toyota Uçan Arabalar Konusunda Araştırma Yapıyor

San Fransisco’da düzenlenen “Next Big Thing Summit” etkinliğinde konuşan Toyota teknik yönetim bölümü başkanı Hiroyoshi Yoshiki, ilginç bilgiler verdi. Yoshiki, Toyota’nın yol ve araç verimliliğini artırmak için havada duran ve yola değmeden gidebilen araçlarla ilgilendiklerini söyledi.
 
Toyota’nın en gelişmiş Ar-Ge konseptlerinden biri olarak nitelendirdiği havada duran arabalar, şu anda uçan türden olmayacak. Daha çok bir hovercraft gibi çalışması planlanan bu otomobiller, tekerleklere ihtiyaç duymayacağı için, yol ile bağlantısını kesip sürtünme kuvvetinden uzak durabilecek.
 
Yoshiki, firmasının şu anda bu araştırma konusunda ne seviyede olduğu, bu alanda bir ürün çıkıp çıkmayacağı gibi konularda yorum yapmadı. Fakat şu anda tüm otomotiv firmaları yeni nesil araçlarla ilgili araştırmalar yapıyor. İster akıllı araba olsun, ister elektrikli veya uçan araç olsun, tüm firmalar müşterilerin ilgisini çekecek en yeni teknolojiyi geliştirecek marka olma çabası içindeler.
 
Fotoğraf galerisinde bazı uçan araba konsept çalışmalarını bulabilirsiniz. Toyota’nın uçan arabasının gerçekleşmesi durumunda neye benzeyeceğini çok merak ediyoruz.

Yorum Yok

Bir yorum yaz
Henüz yorum yok

Yorum yazan ilk kişi olabilirsiniz.

Yorum Yaz

tüm yorumlar