TUZLUKÇU’DA DEPREM TATBİKATI YAPILDI

Ülkenin ve bölgenin deprem kuşağında yer alması, deprem anında ve sonrasında yapılacakların uygulamaları olarak gösterildiği tatbikata, Konya Büyükşehir Belediyesi Akşehir ve Tuzlukçu İtfaiye Müdürlükleri, Tuzlukçu İlçe Sağlık Müdürlüğü, Tuzlukçu İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Akşehir Aktif Dağçılık Spor İhtisas Kulübü üyeleri katıldı.
 
Tuzlkçu İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Gülcü, “Tuzlukçu Kaymakamlığı ve Akademik Kulübü işbirliği ile birlikte deprem, yangın ve tahliye tatbikatı yapıldı. Yapılan tatbikatla öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimiz deprem anında ve sonrasında, bir yangın anında ve sonrasında nasıl davranacaklarını ve neler yapmaları gerektiğini öğrendiler.
 
Deprem sonrasında yapılması gerekenler anlatıldı ve senaryo gereği bina içerisinde kalan yaralıların kurtarılması gerçekleştirildi. Deprem sonrası çıkan yangın uygulamalı olarak söndürüldü. Yapılan etkinlik ile depreme karşı yapılması gerekenler konusunda öğrencilerimizin bilgileri artmış oldu. Etkinliğin yapılmasında katkı ve destek sağlayan başta İlçe Kaymakamımız Nur Sevinç Özbek olmak üzere, Akademik Kulubü’ne, Akşehir ve Tuzlukçu İtfaiye personeline, Tuzlukçu İlçe Sağlık Müdürlüğü personeline, Tuzlukçu Emniyet Müdürlüğü personeline teşekkür ederim” dedi.

Yorum Yok

Bir yorum yaz
Henüz yorum yok

Yorum yazan ilk kişi olabilirsiniz.

Yorum Yaz

tüm yorumlar