UÇAK BAKIM VE ONARIM SERVİSİ ÖNERİSİ

Konya İl Genel Meclisi Aralık ayı toplantısının dördüncü oturumu Meclis Başkanı Ali Selvi Başkanlığı’nda toplandı. Açılış ve yoklamanın ardından Selçuklu İl Genel Meclisi Üyesi Fikret Seyfi Kaçar gündem dışı söz alarak havacılık sektöründeki gelişmelere paralel olarak ihtiyaç duyulan uçak tamir bakım servislerinin Konya’ya yapılması gerektiğini kaydetti.
Türkiye’nin diğer alanlarda olduğu gibi havacılık alanında da büyük atılımlar gerçekleştirdiğini dile getiren Kaçar, “Konya son yıllarda hem karayolu hem de demiryolu ağının merkezi olma yolunda hızla yol almaktadır. Bu ve benzeri birçok gelişmeler, Konya’mıza sayısız fırsatlar sunmaktadır. Konya uluslararası bir havacılık, yolcu, kargo dağıtım merkezi, her yönüyle geniş bir havacılık bölgesi, uçak tamir, bakım, onarım, servis, eğitim bölgesi haline getirilmelidir. Bu çalışmaların yapılarak hayata geçirilmesi halinde şehrimiz, bölgemiz, ülkemiz kalkınacak, ülke ekonomisine, bölge ekonomisine artı bir katma değer kazandırılacaktır. Sektörün ticari hacmi elli beş milyar dolar seviyesinin üzerinde. Ülkemizde ise iç pazarın büyük bir gelişme içinde olması bakım, onarım, servis açısından, lojistik ve diğer bağlantılar açısından bakıldığında pazardaki büyük potansiyeli gösteriyor. Bu potansiyelin planlanarak hayata geçirilmesi halinde; gelir, istihdam, turizm, sanayi, ticaret, tarım ve benzeri birçok sektör gelişerek canlanacaktır. Sektörlerin verimliliği, ülkenin, bölgenin ve Konya’nın tanınırlığı, rekabet gücü artacaktır. Ticaret, sanayi, turizm, çevre gibi birçok sektör hareketlenecektir. Tabi ki beraberinde Konya, bölge, Türkiye kalkınacak, yeni planlamalarla uluslararası arenada daha katma değerli, karlı alanlarda faaliyet gösterip güçlü bir yer edinecektir” dedi.
 
“KONYA BU ALANDA BOŞLUK DOLDURACAK NİTELİKTE”
 
 
İl Genel Meclisi’nin Konya’nın gelişmesinde ve yapılacak yatırımlarda öncü olduğunu belirten meclis Başkanı Ali Selvi ise, İl Genel Meclisi olarak güçleri nispetinde yapılacak yatırımlara katkı sağladıklarını belirterek, “Daha da önemlisi kamuoyu oluşturarak Devletin mekanizmalarını harekete geçmesini sağlıyoruz. Bugün Türkiye genelinde sayılı illerde faaliyet gösteren uçak bakım servisleri ihtiyaçlara cevap veremiyor. Konya bu alanda boşluğu dolduracak nitelikte. Sanayi gücü ve arazi imkanları olan Konya bu boşluğu doldurabilirse ekonomik anlamda önemli kazanımlar sağlamış olur. Sivil toplum örgütlerinden siyasilere kadar herkesin bu konuda katkılarını bekliyoruz. Neticede Konya’mız ve ülkemiz kazanacak” diye konuştu.
 
Konya İl Genel Meclisi Aralık ayı toplantıları Cuma günü 10.00’da yapılacak 5. birleşim ile sona erecek.

Yorum Yok

Bir yorum yaz
Henüz yorum yok

Yorum yazan ilk kişi olabilirsiniz.

Yorum Yaz

tüm yorumlar