Ultraslan’dan sert açıklama

İşte “Kimse Galatasaray’dan büyük değildir” başlıklı o açıklama:
Salı akşamı Chelsea ile oynanan maç sonucunda Galatasaray’ımız ne yazık ki mağlup olarak Şampiyonlar Ligi’ne 2. Turda veda etti. Dün, gün yüzüne çıkan ise sadece o güne özel bir mağlubiyet veya elenmek değil, sezonun geneline hâkim olan sahadaki ruhtan, mücadeleden, inançtan yoksun oyun oldu. Galatasaray tarihi boyunca kuruluş felsefesine uygun olarak uluslararası müsabakalarda her zaman boy göstermiş ve mücadelesiyle, inancıyla, taraftarıyla sonuç ne olursa olsun adından söz ettirmiştir.
 
Neredeyse 2 senedir bir arada olan oyuncu topluluğunun inandığı zaman neler başarabildiğine her zaman şahit olduk. Bu yüzden maç öncesi rakibi favori gösteren ve Galatasaray ruhunu henüz tam idrak etmediğini gördüğümüz Sayın Mancini’nin maç öncesi açıklamalarına asla katılmadık. Ancak oyuncularımız bu sözleri, hocalarının maç öncesi verdiği taktikten daha fazla ciddiye almış olacaklar ki sahada o taktiği uygulamak yerine favori gördükleri rakibin işini daha da kolaylaştırmak için mücadele sergilemediler bile. Galatasaray’ın geleceğini inşa etmesi için göreve getirilen Mancini ve ekibi de haftalardır deplasmanlara günü birlik turistik gezi gözüyle bakan oyuncuları toparlamak yerine onlara eşlik edince el birliğiyle geleceğe yönelik iç karartıcı bir tablonun ortaya çıkması kaçınılmaz oldu.
 
YÖNETİME DE ÜLTİMATOM
 
Galatasaray taraftarları tarafından mesafe fark etmeksizin gittikleri her yerde sonsuz destek gören takımımız, en azından kendileri deplasmanlarda döküldükçe daha da güçlü deplasman yapan Galatasaray taraftarlarına sahada akıttıkları ter ile teşekkür etmelidir! Futbolun her sonucu doğaldır ancak kabul edilemeyecek tek şey şu an takımımızda baş gösteren galibiyet için mücadele etmeme hastalığıdır!
 
Galatasaray’ı sadece kendilerine değer katan bir marka olarak kullanan, adlarına ve kariyerlerine güvenip armaya hizmeti geri plana atan ve teknik direktöründen oyuncusuna bu hastalığa sebep olan her kimse gerekirse sezon sonu bile beklenmeden gönderilmeli ve sahada Galatasaray armasının hakkı sonuna kadar verilmelidir. Bu kişileri tespit etmek ve gerekeni yapmak Galatasaray Yönetiminin asli görevidir. Bu görevi layıkıyla yerine getirdikleri takdirde Galatasaray taraftarları kendilerinin arkasında olacaktır. Ancak bilinmelidir ki bu ruhsuzluğun devamına müsaade edilmesi halinde de en sert tepkiyi baş sorumlular olarak yine kendilerinin alacağını hatırlatırız."

Yorum Yok

Bir yorum yaz
Henüz yorum yok

Yorum yazan ilk kişi olabilirsiniz.

Yorum Yaz

tüm yorumlar