Vatandaş, araçtan kıstı

Ekonomik kriz nedeniyle sanayici esnafı kış aylarında işlerinin tamamen durduğunu söyledi. Esnaf, birçok kazalı aracın sanayide yattığına dikkat çekerek, "Araç sahipleri araçları için şimdilik dursun diyerek bakımlarını erteledi" diye konuştu.Ekonomik kriz nedeniyle sanayici esnafı kış aylarında işlerinin tamamen durduğunu söyledi. Esnaf, birçok kazalı aracın sanayide yattığına dikkat çekerek, "Araç sahipleri araçları için şimdilik dursun diyerek bakımlarını erteledi" diye konuştu.

 

Konya Eski Sanayi sitesinde bulunan küçük esnaf, son dönemlerde yaşanan ekonomik kriz nedeniyle işlerinin bitme noktasına geldiğini söyledi. Oto tamircisi Memduh Kütük, genel olarak kış aylarında işlerinin azaldığını fakat bu yıl kış aylarında işlerinin tamamen durduğunu ifade etti.

ARAÇ BAKIMLARI ERTELENDİ

Kütük, yaşanan ekonomik kriz ile birlikte araçların birçok vatandaş için lüks olduğuna dikkat çekerek, "Herkesin altında arabası var. Bazı evlerde iki olan bile bulunuyor. Fakat araçlar artık lüks olarak görüldü. Birçok araç garajdan dışarı çıkmadı. Çıkıp, bakıma ihtiyacı olanlarda parasızlıktan erteledi" diye konuştu. Vatandaşlar tarafından araçlarına harcanan paranın boşa giden para olarak görüldüğünü söyleyen Kütük, "Bir araç hiç kullanılmasa, garajdan dışarı çıkmasa bile masraf yapıyor. Bu kış bakım için insanlar para harcamaktan kaçındılar. Benzin, LPG ve mazot fiyatlarındaki artışlarda araçların yatmasına neden oldu" diye konuştu. Oto elektrikçi Mustafa Kara ise, kaza yapan araçların sanayi sitesine çekildiğini belirterek, "Bu kış kaza yapmış onlarca araç sanayi sitesine geldi. Fakat neredeyse yarısından fazlasına anahtar bile vurulmadı. Araç sahipleri, şimdilik dursun diye tamiratlarını erteledi" dedi. Haber: Fatih ERSOY

Yorum Yok

Bir yorum yaz
Henüz yorum yok

Yorum yazan ilk kişi olabilirsiniz.

Yorum Yaz

tüm yorumlar