VATANDAŞTAN KOPUK TERCİHLER YAPMAYACAĞIZ

Gazetemiz ziyaret ederek saha çalışmaları hakkında bilgi veren AK Parti Meram İlçe Belediye Başkan Adayı Mustafa Kavuş, “Ay sonuna kadar 45 günlük bir süreç tamamlanmış olacak. Bu 45 gün içinde daha şimdiden önümüzdeki dönem projelerini vatandaşlarla belirleyen bir başkan adayı profilini ortaya koymak istiyorum. Vatandaştan kopuk tercihler yapmayacağız” şeklinde konuştu.

 

AK Parti Meram İlçe Belediye Başkan Adayı Mustafa Kavuş, AK Parti Meram İlçe Başkanı Mustafa Dolular, İlçe Başkan Yardımcısı İsmail Acar, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Selman Avcı Rasyonel’i ziyaret etti. Kavuş, Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Emine Gıynaş Çolak, Haber Müdürümüz Fatih Ersoy ve Yazarımız Mükremin Kızılca’ya saha çalışmaları hakkında bilgi verdi.  Kavuş, “Geçtiğimiz ay Konya’da yapılan aday tanıtım toplantısında ismimizin Meram için ilan edilmesinden sonra, Cumhurbaşkanımız, “İsmi açıklanan adayımız hemen sahaya inecek. Sıkılmadık el, girilmedik gönül bırakmayacak’ demişti. Bizde ayın 19 itibariyle mahallelerde Meram İlçe Teşkilatımızın bütün kademeleriyle birlikte saha çalışmalarımıza başladık. 31 Ocak’ta da bütün adaylar Cumhurbaşkanımızın davetiyle Ankara’da toplandı ve seçim dönemiyle önümüzdeki 5 yıl içinde temel noktamız olan seçim beyannamemiz açıklandı. Ertesi günde resmi seçim programımız başlamış oldu” dedi.

İLK GÜN SAHAYA ÇIKTIK

Biz ilk gün itibariyle çalışmalara başladık diyerek konuşmasına devam eden Kavuş, “Bu güne kadar yaklaşık 18 gün geçmiş oldu. Güne esnaflarımızı ziyaret ederek başlıyoruz ve her gün bir mahallemize gidiyoruz. Mahalle ziyaretlerimizi muhtarlarımızla birlikte yapıyoruz. İnsanların yoğun olduğu yerlere de uğrayarak oralardaki vatandaşlarımızla muhabbetler ediyoruz. Bu güne kadar yaklaşık 17-18 mahallemizde vatandaşlarımızla buluştuk” diye konuştu.

VATANDAŞLARDAN KOPUK TERCİHLER YAPMAYACAĞIZ

Ay sonunda Meram’la ilgili yapacağı projeleri açıklayacağını ifade eden Kavuş, “Ay sonuna kadar 45 günlük bir süreç tamamlanmış olacak. Bu 45 gün içinde daha şimdiden önümüzdeki dönem projelerini vatandaşlarla belirleyen bir başkan adayı profilini ortaya koymak istiyorum. Vatandaştan kopuk tercihler yapmayacağız” şeklinde konuştu.

HALKIN BEKLENTİLERİNİ PROJELENDİRECEĞİZ

Kavuş, “Partimizin belirlediği çerçevede, ‘samimiyet, gayret ve tevazulu’ şekilde çalışarak insanların gönlüne gireceğiz ve gönül belediyeciliği yapacağız. Vatandaş ziyaretlerimizde hem vatandaşa dokunuyoruz hem de onlara kendimizi anlatmış oluyoruz. Aynı zamanda bu ziyaretlerde halkımızın bizden beklentilerini öğrenip onları projelere yansıtacağız” açıklamasında bulundu.

MERAM’IN KENDİ KAYNAKLARIYLA SORUNLARI ÇÖZECEĞİZ

Meram’ın kaynaklarının kıt bir ilçe olduğunu da sözlerine ekleyen Kavuş, “Meram ilçe olarak küçük bir ilçe sayılmasa da sit alanları ve farklı su havzalarından dolayı yerleşim alanları dar bir bölge buna bağlı olarak gelirleri de az. Biz Meram’ın kendi kaynaklarıyla mahallerin ve Meram’ın birinci önceliklerini çözeceğiz. Bunun dışındaki yatırımları ise Büyükşehir Belediyemizle paslaşarak çözeceğiz” dedi. Kavuş, Konya’da Büyükşehir ve merkez belediyeleriyle 4’lü güzel bir uyumun olduğuna vurgu yaptı.

“Meram’a kaç dönem hizmet edersek edelim asolan hizmeti bıraktığınız gün göreviniz bittiği gün arkanızdan insanlara Allah razı olsun cümlesini kurdurmaktır” diyen Kavuş, “Yaptığınız hizmetler insanların gönüllerine girmeli. Hizmeti yaparken kırmadan, dökmeden yapmak gerekiyor. Önemli olan vatandaşın istediği hizmeti yapabilmek.  Arkada hem bir eser hem de gönüllere hoş bir iz bırakmak lazım. Tek başına ikisi de yeterli değil hem çalışacağız hem de kendimizi sevdireceğiz. Temel gayemiz bu” diye konuştu. Kavuş sahada aldığı tepkilerden de bahsederek konuşmasını söyle sürdürdü: “Zorlu mahalleler dediğimiz mahalleri dolaştık. Vatandaşın beklentisi yüksek. Mahallelerden ayrılırken çok güzel uğurlandık” dedi. Haber: Fatih Ersoy

Yorum Yok

Bir yorum yaz
Henüz yorum yok

Yorum yazan ilk kişi olabilirsiniz.

Yorum Yaz

tüm yorumlar