Yasak Bu Defa Lisede Hortladı

 
Başörtülü 4 öğrenci İstiklal Marşı okuması sırasında okulun Beden Eğitimi Öğretmeni Aydın Keskin tarafından azarlanıp öğrenci grubu içinden çıkartıldı. Gözyaşlarına boğulan öğrencileri diğer öğretmenler teselli ederken, Okul Müdürü Okay Yılmaz’ın ise “Bunlar yakında okula çarşafla da gelirler. Bunlar benim öğrencilerim olamaz” şeklinde konuştuğu bildirildi.
 
 “İSTİKLAL MARŞI’NA ÖRTÜLÜ KATILAMAZSINIZ”
 
Uzun süredir başörtüsü ve tesettüre girmeyi düşünen Samsun Yeşilkent Anadolu Lisesi öğrencisi 4 kız, ilk olarak geçtiğimiz cuma okula başörtülü olarak geldiler. Öğrenciler gün boyu derslerine başörtülü olarak girdiler. Cuma günleri çıkış saatlerinde okul bahçesinde toplu olarak okunan İstiklal Marşı için okul bahçesine gelen başörtülü öğrenciler, okul müdürü ve Beden Eğitimi Öğretmeni’nin sert tutumuyla karşılaştılar. İddiaya göre, başörtülü öğrencilerin İstiklal Marşı’nı okumak için sıraya girdiğini gören Beden Eğitimi Öğretmeni Aydın Keskin durumdan vazife çıkartarak, “Bu şekilde İstiklal Marşı’nı okuyamazsınız” dedi. Öğretmen Keskin’in öğrencileri uyarması üzerine, öğrenciler gözyaşları içerinde okulun tuvaletine girdiler.
 
MÜDÜR’ÜN HEZEYANI
 
15 dakika boyunca ağlayan öğrencileri diğer öğretmenler teselli ederken, Okul Müdürü Okay Yılmaz da okunan Marş öncesinde öğrencileri hedef aldı. Marş öncesinde öğrencilere hitap eden Okul Müdürü Okay Yılmaz, “Bunlar yakında okula çarşafla da gelirler. Bunlar benim öğrencilerim olamaz” diye hitap etti. Bazı öğretmenler, müdürü kızarak tepki verdi ve kız öğrencilerin yanına gelerek öğrencileri teselli ettiler.
 
Ulaştığımız Okul Müdür Başyardımcısı Sebahattin Saddak, Okul Müdürü Okay Yılmaz ve Aydın Keskin’in dışarıda olduğunu belirterek konu ile alakalı bir açıklama yapamayacağını söyledi.
 
Yeni Akit

Yorum Yok

Bir yorum yaz
Henüz yorum yok

Yorum yazan ilk kişi olabilirsiniz.

Yorum Yaz

tüm yorumlar