Yatağa mahkum dedenin oy kullanma isteği

Van’ın Selimbey Mahallesi’nde ikamet eden Mehmet Gülmez (84), Başbakanın bu ümmet için bir lütuf olduğunu vurgulayarak, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Nuri Gülaçar’a seçim günü sandığa gitme isteğini gözyaşları içerisinde anlattı.
Geçirdiği rahatsızlıktan dolayı yatağa mahkum bir şekilde yaşamını sürdüren Mehmet Gülmez, gözyaşları içerisinde Osman Nuri Gülaçar’dan oy kullanmak için destek istedi. Seçim çalışmaları kapsamında mahalle toplantılarını sürdüren Gülaçar, toplantı sonrası rahatsız olan 84 yaşındaki Mehmet Gülmez’i evinde ziyaret etti. Gülmez’in kendisini çok görmek istediği haberini alan Gülaçar, içeri girdiği andan itibaren Gülmez’in gözyaşları durmak bilmedi. Başbakanın bu ülkeyi nereden nereye getirdiğini vurgulayan Gülmez, BDP’lilere de mesaj gönderdi. Bir dönemler Kürtçe’nin bile yasak olduğu bu ülkede tüm yasakları kaldıran ve Kürtlere en büyük desteği Başbakanın verdiğini anlatan Gülmez, “Allah’a hamdolsun artık ölümler gelmiyor. Benim için Başbakan hiçbir şey yapmasa bile sadece bu barışı başlatması bile en büyük insani projedir. Onun yaptığını hangi hükümetler yaptı. Ne olur sizler Müslümansınız birbirinize sahip çıkın. Geç olmadan başınızı taşa vurmadan bu gidişata dur deyip, sizlerde Başbakanın yanında yer alın. Bunu nasıl görmezden gelirler. Allah her şeyi gören bilendir. Bu adam bize Allah’ın bir lutfudur. Onun yerinde eski zihniyetteki devlet olsaydı bu kadar rahat olabilecekler miydi. Bugün devlet insanına sahip çıkıyor. Her eve bir maaş giriyor. Ne olur, basit bahanelerle insanlarımızın ölümlerine sebep olup da ahiretlerini yakmasınlar” dedi.
 
Daha sonra Gülaçar’dan oy kullanmak için destek isteyen Gülmez, “Başbakan için ben bu oyumu tüm rahatsızlığıma rağmen kullanacağım. Onun için Allah aşkına seçim günü beni sandığa götür” diye destek istedi.Osman Nuri Gülaçar ise, Gülmez’e söz vererek, kendisini sandığa götüreceğini ifade ederek, Gülmez’in yaptığı konuşma karşısında duygulu anlar yaşadı.

Yorum Yok

Bir yorum yaz
Henüz yorum yok

Yorum yazan ilk kişi olabilirsiniz.

Yorum Yaz

tüm yorumlar