Yaz geldi aman dikkat!

Konya Motosiklet ve Bisiklet Tamircileri Odası Başkanı Ömer Bardakçı, yaz aylarının gelmesiyle birlikte sayılarında ciddi artış olan motosiklet, bisiklet ve üç tekerlekli motor kullanıcılarının dikkatli olması konusunda önemli uyarılarda bulundu.

Konya Motosiklet ve Bisiklet Tamircileri Odası Başkanı Ömer Bardakçı, yaz aylarının gelmesiyle birlikte sayılarında ciddi artış olan motosiklet sürücülerinin dikkatli olması konusunda önemli uyarılarda bulundu. Bardakçı, sürücülerin canlarına ve mallarına zarar gelmemesi için oda ve trafik ekiplerinin çalışmalarının büyük bir özveri ile devam ettiğini belirterek, "Trafik kurallarına uymanın kazaların önlenmesinde önemli bir etken olduğunu unutmayalım. Motosiklet ve bisiklet kullanma mevsiminin başladığı bu günlerde kurallara uyalım" dedi.

KURALLARA KESİNLİKLE UYUNUZ

Motosiklet ve sürücülerin kırmızı ışıkta geçmemesi gerektiğinin altını çizen Bardakçı şunları dile getirdi: "Trafik levha ve işaretlerine uyunuz. Devamlı yolun sağ şeridini takip ediniz. Araçların arasından gitmeyiniz. Egzozunuzu kesinlikle açmayınız. Çevreyi rahatsız ederek gürültü kirliliği yaratmayınız. Motor ve bisikletinize ayna, reflektör, ikaz ışık ve sinyal tertibatı taktırınız. Kullanmış olduğunuz aracın fren tertibatının sağlam olduğunu kontrol ediniz. Kesinlikle yarış yapmayınız. Yan yana ve toplu halde gitmeyin araçlara tutunmayınız. Motor ve bisikletinize bir kişiden fazla binmeyiniz. Yaya kaldırımlarına çıkmayınız. Kullanmış olduğunuz araçların ruhsatlı, plakalı, sigortalı olmalarına özen gösteriniz. Mümkün olduğunca Trafiğin tenha olduğu yolları kullanınız. Kesinlikle trafik ekiplerinden kaçmayınız. Onların bizlerin can ve mal güvenliği için çalıştıklarını unutmayınız. Ekiplere yardımcı olunuz."

TERS YÖNE GİRMEYİNİZ

Motosiklet ve bisiklet kullanıcılarının yanı sıra üç tekerlekli motor kullananların da sayısının fazlalığına dikkat çeken Başkan Bardakçı, "Üç tekerlekli yük motorunuza kesinlikle yolcu almayınız. Motorunuzun kapasitesinden fazla yük taşımayınız. Önden kasalı üç tekerlekli araba kullanmayınız. Üç tekerlekli motor ile yasak olan cadde ve sokaklara girmeyiniz. Kesinlikle ters yönde gitmeyiniz. Üç tekerlekli motorunuzla yükle beraber yolcu taşımayınız" uyarısında bulundu. Haber: Fatih ERSOY

Yorum Yok

Bir yorum yaz
Henüz yorum yok

Yorum yazan ilk kişi olabilirsiniz.

Yorum Yaz

tüm yorumlar