Yetimlerin yüzü bu bayramda da gülecek

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Ramazan Bayramı öncesinde ilçede yaşayan 400 ihtiyaç sahibi ve yetim çocuğa bayramlık kıyafeti yardımında bulunacaklarını açıkladı. Başkan Kılca, dağıtımların başladığına dikkat çekti.

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, sosyal belediyecilik faaliyetlerine Ramazan ayı içerisinde hız verdiklerini söyledi. İlçede esnaf ziyaretlerine devam eden Başkan Kılca, birçok aileye gıda paketi ulaştırdıklarını belirterek, "Bayram'da 400 ihtiyaç sahibi yetim çocuğumuza bayraklık kıyafet dağıtımını başlattık" diye konuştu. "Karatay Belediyesi olarak diğer bütün belediyelerimizde olduğu gibi, ilçemiz sınırları içerisinde bulunan yardıma muhtaç vatandaşlarımıza yardımcı oluyoruz" diyen Kılca, "Hem Karatay Belediyesi sosyal kartından yardımda bulunuyoruz hem de giyim ve gıda paketleriyle gerçek ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yardım ediyoruz. Ramazan ayı rahmet, mağfiret ayı olması hasebiyle vatandaşlarımıza daha çok yardımcı oluyoruz. Bundan sonrada ihtiyaç sahibi kimselere yardımlarımız devam edecek" dedi.

İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERİ TİTİXLİKLE SEÇİYORUZ

İhtiyaç sahibi aileleri titizlikle seçtiklerini söyleyen Başkan Kılca, "Hem bizim tespitlerimiz neticesinde hem de bize yapılan müracaatlarla ihtiyaç sahibi yardıma muhtaç kimseleri yerinde ziyaret ediyoruz ve ihtiyacına göre yardımda bulunuyoruz. Özellikle yardıma ihtiyacı olan insanları belirlerken bize en çok destek olanlar muhtarlarımız oluyor. Muhtarlarımız yardıma ihtiyacı olanları bize bildiriyorlar. Sadece biz değil, sivil toplum kuruluşlarımız, Kızılay, Büyükşehir Belediyemiz, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'mız tarafından ilçemizde bulunan gerçek ihtiyaç sahibi kimselere yardımlar yapılıyor" diye konuştu.

Yorum Yok

Bir yorum yaz
Henüz yorum yok

Yorum yazan ilk kişi olabilirsiniz.

Yorum Yaz

tüm yorumlar