Yüzde bin artış oldu

Eski Kunduracılar Çarşısı’nın bulunduğu bölgede birkaç yıl öncesine kadar 100 metre karesi 60 bin liradan satılan işyerlerinin değeri yüzde bin artarak, bir milyon liraya kadar yükseldi.

Dün Gazetemizde "HAYALET ÇARŞI!" başlığı ile manşetten duyurduğumuz eski kunduracılar çarşısının emlak değerinde yüzde binlere varan artış olduğu gözlendi. Konya Emlakçılar Odası Başkanı Sedat Altınay, yeni yapılan Yüksek Hızlı Tren Garı'nın karşısında bulunan eski kunduracılar çarşısının Konya'nın merkezinde kaldığına dikkat çekerek, "Bölge Yeni Tren Garı'nın yapılması ile değer kazanan bir bölge oldu" dedi.

YÜZDE BİN ARTIŞ OLDU

6 ay ile 1 yıl içerisinde Yüksek Hızlı Tren Garı bölgesinin etrafında düzenlemelerin yapılacağını söyleyen Altınay, "Düne kadar bölgedeki işyerlerinin 100 metre karesi 60 bin liradan satılıyordu. Fakat şimdi durum değişti. Dikey bir mimari yapılacak olursa 100 metre kare bir işyerinin bir milyon liranın üzerinde olması öngörülebilir" dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dikey değil, yatay yapılaşma yönündeki açıklamalarının dikkate alınması gerektiğini söyleyen Altınay, "Bölgede yapılacak olan çalışma lokasyona uygun olmalı. Yatay mimari ile yapılmalı" diye konuştu.

BÖLGE İŞTAH KABARTIYOR

Yatırımcıların bölge ile ilgili iştahlı olduğunu söyleyen Altınay, "Kunduracılar çarşısı içerisinde bulunan işyerlerinin çoğu 15-20 yıl içerisinde onlarca kez el değiştirdi. En son mülk sahibi olanlarda bölgede yapılacak olan çalışmaları bekliyor. Dikey ya da yatay nasıl olacağının çok önemi yok. Bölge de konut ve iş merkezi ortaklığında bir yapılaşma olmalı" dedi. Haber: Fatih ERSOY

Yorum Yok

Bir yorum yaz
Henüz yorum yok

Yorum yazan ilk kişi olabilirsiniz.

Yorum Yaz

tüm yorumlar