Zihniyet değişmeli

Öğretmen Harmancı'nın twitter hesabından yayınladığı tepki çeken mesajlar şöyle: 'Ya benim çok sapık duygularım var ya da şeytan onlara uğramıyor. Bir genç kızın vücut hatlarını gördükten sonra şeytan size üflemiyorsa ya erkekliğinizi ya da imanınızı kaybetmişsiniz demektir', 'Kız öğrencilerin giydiği eşofman onları çıplak yapar' şeklindeydi. Öğretmen hakkında Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü de soruşturma başlatarak açığa almasına rağmen vatandaşın tepkisi gittikçe büyüyor.

 “ZİKRİ, FİKRİNE KARIŞMIŞ”

Harmancı'nın mesajları için dini kullanarak insanların duygularını dışa vurması olduğunu söyleyen Serap Deveci, “Ne hadiste nede Kur’an da böyle bir şey yok. Eşofman giyen lise öğrencisinin zina yapması ile hiçbir alakasının olmadığını düşünüyorum. Bu tarz öğretmenlerin olması çok şaşırtıcı. “İnsanın fikri neyse zikri de o olurmuş” Öğretmenin fikri de zikri de bu yönde. Çünkü bu cümleleri kurduğu kişi çocuk ve bu öğretmenin öğrencisi. Bu tarz öğretmenler nedeniyle aileler kız çocuklarını okula göndermeyecek” dedi.

 “DİNİN ARKASINA SAKLANIP DUYGULARINI DIŞA VURUYOR”

Son zamanlarda ülkemizde cinsel dürtülerin artarak sosyal medyada paylaşımların olduğunu belirten Erdenay Altuntaş ise, “Ciddi anlamda toplum olarak büyük bir boşluk içinde yaşıyoruz. İnsanlar çocuklarını artık okula gönderirken düşünmelerine neden oluyor. Özellikle bu konunun bir öğretmen tarafından dışarı vurulan bir duygu olması toplum olarak nereye gittiğimizi sorgulamamız gerekiyor. İnsanlar dinin arkasında cinsel duygulara saklanıyorlar. Öğretmen demeyelim bence böyle bir zihniyete sahip kişiye” şeklinde konuştu

 “ACİLEN DEĞİŞMESİ GEREKEN BİR ZİHNİYET”

“Değişmesi gereken zihniyet” diyen Kübra Özdemir, “Bunu duyduğumda çok şaşırdım. Okumuş olması veya öğretmen olmasının hiçbir anlamı yok. Çok sapıkça mesajlar. Amacı dini kullanarak kendi düşüncelerini topluma kabul ettirmek. Ancak kabul edilecek bir düşünceyi savunmuyor. Bir öğretmen olarak kız çocuğuna ve öğrencine karşı nasıl böyle bir düşünceye sahip olursun. Bu zihniyet cinsel istekleri bastırılmış bir zihniyet. Acilen değişmesi gereken bir zihniyet!!” dedi.

 “BÖYLE BİR DUYGUYA SAHİP OLAMAZSIN”

Türkiye’nin özgür bir ülke olduğuna değinen Ertuğrul Evcümen de, “Her duyguyu özgürce ifade edebiliriz ama öğrencine karşı beslediğin sapıkça duyguları belli edemez hatta böyle bir duyguya sahip olmazsın. Bir öğretmenin topluma karşı sorumlulukları var. Aynı zamanda öğrencisine ve ailelerine karşı da. Aileler zaten zorla okula gönderdikleri kızlarının bu tarz sapıklar nedeniyle hiç göndermeyecekler. Kendi içinde yaşadığı duygulara dini karıştırarak arkasına saklanıp perdelemeye çalışıyor” dedi. Haber: Aysun Karabayır

 

Yorum Yok

Bir yorum yaz
Henüz yorum yok

Yorum yazan ilk kişi olabilirsiniz.

Yorum Yaz

tüm yorumlar