İki takım karşılaşmadan önce kullanılan klişe fakat güzel bir temenni cümlesidir  'Dostluk kazansın'.

Bakmayın Torku Konyaspor-Osmanlıspor maçının  1-1 bittiğine.. Kazanan maçın başında belliydi aslında.. 'Dostluk'

Osmanlıspor tribünlerinden yükselen 'Osmanlı Konya'yı buraya getir' tezahüratına oyuncular kayıtsız kalmadı.. İki takım oyuncuları tribünleri beraber selamladılar..

İçimizi ısıtan bu güzel görüntüler eşliğinde mücadele başladı Torku Arena'da..

 

Tribünler içimizi ısıttı ısıtmasına fakat ilk yarıdaki az pozisyonlu, vasat futbol için aynı şeyi söyleyemeyeceğim..

İki takım boksör edasıyla birbirini tartıyor, zayıf yanlarını bulmaya çalışıyorlardı sanki.. Bu da orta alan savaşlarından ileri gitmiyor, bize az pozisyonlu bir ilk yarı seyrettiriyordu.. İlkyarıda tehlikeli diyebileceğimiz tek pozisyon eski dost Torje'nin frikiğiydi.. Fakat sonuç gelmedi..

 

İkinci yarı beklenildiği ve istenildiği gibi kıpırdanmalarla ve daha çok pozisyonla başladı..

 

49.dakikada Douglas'ın arka direğe kestiği tehlikeli topta Bajic'in zamanlaması biraz daha iyi olsa gol için 67 dakika beklememiş olacaktık..

 

60.dakikada N'diaye'nin müthiş şutunu Serkan aynı güzellikte çıkarıyor, topun örümcek ağları temizlemesini önlüyordu.. Bu pozisyon golün habercisiydi sanki.. Öyle de oldu. Organize gelişen Osmanlıspor atağında Aminu ile paslaşan Rusescu topu düzgün bir vuruşla ağlara gönderiyor, Serkan bu sefer çaresiz kalıyordu..

 

Konuk ekibin gol sevinci sadece 3 dakika sürdü.. Ömer Ali'nin doğru zamanda doğru yerde oluşu Konyaspor'u kabustan erken uyandırdı.. Muhammed Bayır'ın kalecisine geri pasında araya giren Ömer Ali kaleciyi geçip düzgün bir vuruşla topu ağlara yolladı..

Konyaspor'un Osmanlıspor'un attığı gole hemen reaksiyon göstermesi sahadan puanla ayrılmak adına önemli bir adımdı..

Kalan dakikalarda başka gol olmayınca dostluk ve kardeşlik havasında geçen iki komşu ilin mücadelesi 1-1 sona eriyordu..

Konyaspor'un tam 10 maçtır bileği bükülmüyor ve Avrupa iddası devam ediyor..

 

KARDEŞ PAYI

İki takım taraftarı maç içinde birçok jestte bulundular birbirlerine.. Konyaspor ve Osmanlıspor renkleri karşılıklı söylendi, en son hepbir ağızdan 'KIRMIZI-BEYAZ EN BÜYÜK TÜRKİYE' tezehüratı ise hepimizin tüylerini diken diken etti.. Hal böyle olunca futbol da müsaade etmedi birinin sevinip birinin üzülmesine..Kardeş payı olmuş oldu,iki takım da birer puanı ceplerine koydu.. Bakmayın maçın 1-1 bittiğine, kazanan biri vardı aslında.. 'DOSTLUK'