Ben yurdumu dün sevdim bu günde severim. Hele yurdum insanına ölürüm. Hele hele Konyamın insanına “başımın üstüne koyarım” hepsi can can bunların. En sağlam gülmeceler bizim insanımızdan çıkar,o neden ile dünyanın mizah kabiliyeti yüksek olan bizim milletimizde.

**

15 Temmuz da darbe kalkışmasında tank Emniyet müdürlüğünün kapısına gelmiş,elleri tetikte polis kardeşlerimizin.. Tank’ın kapağı açılıyor” kılıç gibi sanayide çalışan kalfa Nuri” Polislere soruyor “ Abi bunu nere park edeyim”.

**

Ya ucan jeti yakalamak için çatıya çıkan kahraman abimizi kim unutabilir. Unutamayız darbeci tank ta ki askerlere dikilip” Ula oğlim iki böyük kusur işlersenız ha. Birincisi darbeye galgışırsanız. İkincisi ters yola girmişseniz cezası böyyüktür bilesanız ha” diye uyaran Erzurumlu “Dadaş Sebi” kim unutabilir.

**

Ya benim yurdum insanı nasıl sevilmez ki.. Hamile olan eşine “Karnında ki çocuğu üşütürsün sana dondurma almadım” diyerek karısının karşısında dondurma yalayan “sığırı” onu da seviyorum. Kayın pederinden akşam gezmesinden çıktığında çocukları arabaya bindirip eşini unutan  ve çocukların bağırmasına “Bağırman len ben size hem ucuz hem de daha iyisini getiririm” Elektrikçi Ramazanı

**

Unutulmamalı “İyi günler biz Türk Telekom dan arıyoruz” diyene “ Tabii bulamıyorsunuz” diye cevap verip kapatan . Yahut “Siğara bırakma hattından arıyoruz” diyen hanıma “ Allah razı olsun bacım. Adresi vereyim de bana iki paket malboru mümkünse layt ossun” diyen sivri zeka Avnin nin bana göre bir büstü yapılmalı.

**

Hele bir tanesi var duymayın. Hakim bayan, sanık ta ondan biraz yaşlı .. Ne ile suçlandığını hakim yüzüne okumuş ve “Savcılığın tutuklama talebi ile karşımdasın” demiş. Sanık olan amcam  Osmanlıca-Arapca bir dalıyor ki Allah Allah! Yarım saat Hakim dinliyor “ Tamam tamam benim kafam karıştı” zabıt katibine soruyor” Sen ne yazdın?” Zabıt katibi gülerek” Bir adını bir soyadını bir adresini yazdım gerisinde benim devreler yandı.”

**

Bu gün cumartesi gülün istedim..Onca kanlı göz yaşımıza rağmen