Dünyayı çocuklar yönetmeli…

 

Hepimizin bildiği gibi Türkiye'de son zamanlarda çok şey yaşandı. Devlet olarak, millet olarak zorlu süreçlerden geçtik. Türk Milleti her zaman olduğu gibi bu süreçten de geçmesini bildi. Her zaman yolumuza, mücadelemize devam ettik. Bundan sonra da devam edeceğiz.

                                                                       ***

Millet olarak bizi en çok yıpratan süreç ise 15 Temmuz oldu. 15 Temmuz’da devlet içinde devlet kurmaya çalışanların olduğunu hep beraber gördük.

                                                                    ***

Yaşım itibariyle hatırlamam ama büyüklerimin geçmiş zamandaki yaşadıkları darbeleri anlatmalarını dinler ve kendimce muhasebesini yapardım.

                                                                                ***

Geçmiş zamanda yapmış olduğum bir röportajda, röportaj konuğum savaşların yaşandığı ortamlarda en çok sıkıntı çekenin çocuklar ve kadınlar olduğunu söylemişti.

                                                                                     ***

Düşündüm de... Gerçekten de öyle özellikle çocuklar daha yaşamın başında olan geleceğimiz, umutlarımız kısaca yaşam kaynağımız küçük yürekler savaşların, şiddetin acımasızlığın mağduru olmamalı.

                                                                        ***

O küçük yürekler, tıpkı benim çocukluğumda olduğu  gibi sokak aralarında özgürce oynamalı. Sokağa çıkınca annesi onu gözetlememeli. Doyasıya koşmalı, yere düşüp üzerini kirletmeli. Bence düşe kalka büyüyen  bir çocuk hayata da sıkı sıkı sarılır.

                                                                       ***

Şimdinin çocukları yarınımızın umutlarına bu dünyada savaşlarla zulm etmeyelim. Bırakalım onlarda tıpkı biz gibi doyasıya çocukluklarını yaşasın.

                                                                           ***

Madem dünyayı yönetemiyoruz. O zaman bırakın da dünyayı küçük yürekler yönetsin. Belki o zaman dünya daha yaşanası bir yer olur. Saf ve temiz duyguların hakim olduğunu bir dünya ve yönetim anlayışını çocukça yüreklerin ortaya koyacağının bilinmesi gerekir.

                                                                             ***

Bu nedenle de çocukların, çocukluklarını yaşaması ümidiyse, “Siz Kimsiniz” başlığındaki serzenişin batı da yaşayan Anadolu düşmanlarına olduğunun bilinmesi gerekir…

 

 

 

Siz kimsiniz! - Rasyonel Haber Gazetesi

Lütfen Bekleyin Haber Yükleniyor... Kapat
Meram Aksinne