Anayasa değişikliğinin ikinci tur oylaması önceki gün TBMM’sinde yine oy çokluğuyla kabul gördü…

Adalet ve Kalkınma Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisinin ortak ürettiği Anayasa artık halkında da oyu ile değişmiş olacak ve yeni bir Türkiye’nin büyük adımı atılmış olacak.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin bütün engellemelerine rağmen TBMM’sinden geçen Anayasa’nın asıl ve en önemli olan referandum süreci başlayacak…

AK Partili ve MHP’li vekiller seçim bölgelerine giderek, anayasada yapılan değişikliği anlatacak…

Biliyor ve inanıyorum, halkımız tarafından da büyük bir heyecanla beklenen referandum da yüzde 60 oy ile anayasa tamamen halkın istediği şekliyle çıkmış olacak…

Bu süreçte halk olarak bizlere düşen önemli görevler bulunuyor. Dış mihrakların ülkemiz üzerinde oynadığı oyunlarda artış olabilir.

Bazı guruplar sokaklara çıkıp anayasaya hayır söylemleriyle halkımızı galeyana getirme gayreti içinde olabilirler.

Olacaklarda biz bu oyunlara gelmeyerek, bu süreci en iyi şeklide değerlendirip karşı çıkanlara en iyi cevabı sandıkta vereceğiz. 

Sayın Cumhurbaşkanımız, Başkomutanımız, Reisimiz, Başbakanımız, bakanlarımız, milletvekillerimiz halka neler yapmaları gerekti konusunu tek tek anlatacaklardır.

Mart ve ya Nisan ayında referandumla birlikte gelecek yüzyılları teminat altına alıp, darbe anayasası ile ülkenin yönetilemeyeceğini duymak istemeyen esaret altındaki yozlaşmış beyinlere duyuracağız.

Halkımızı bu süreçte sağduyulu olamaya davet ediyor, yeni anayasanın ülkemize hayırlı olmasını diliyorum…