Zehir tacirleri; çocuk, genç demeden herkesi kıskanç içine alırken, uyuşturucu ile zehirlerken, sesi soluğu çıkmayanlar; İçişleri Bakanı Sayın SOYLU’ nun açıklaması üzerine adalet timsali kesildiler.

***

        Söylenilen ifadeyi beğenmeyenler bu işin önemini kavrayamayanlar;  zehir terörü estirenlerin ya sempatizanı ya da iş ortağı olması muhtemeldir.

***

        İçişleri Bakanı’nın performansı milletimizin taraflı tarafsız bir çoğunun takdirini kazanmakta; terörle mücadele azminden, son yılda özellikle uyuşturucuya açmış olduğu savaş nedeniyle, 8- 9 yaşlarında zehirlenen, uyuşturulan bedenlerin hakkını, hukukunu korumak ve hesap sormak adına destekliyoruz.

***

        Değil ayaklarını kırmak bu tür zehir tacirlerine en ağır ceza-i müeyyide tatbik edilmelidir. Sayın bakanın ifadesinde ceza-i sorumluluğu ne olursa olsun, hapis yatmayı dahi göze alan tutumu işin ehemmiyetine işaret olunmaktadır. Polislerin göz yummaması adına çocuklarımızın ve gençlerimizin korunması hususundaki serzenişini duyamayacak kadar basiretsiz olmak zehir tacirleri safında yer almaktır.

***

        Ne yazık ki ülkemizde cezalar caydırıcı olmadığı gibi resmen suça teşvik eden türden. Her sokak başında uyuşturucu, bonzai v.b.  peynir ekmek gibi satılıyorsa, okul civarlarını mesken tutmuşlar ise nasıl bir mücadele olmalıdır?

***

        Uyuşturucu; gençliği esir alan, düşünemez, nefes alamaz hale sokan, viranelerde sabahlatan; çalışmaktan, üretmekten alıkoyan evlatlarımızın belasıdır. Kullanma yaşı 8-9’lara kadar inmişse “ayaklarını kırmak” değil sebep olanların en ağır şekilde cezalandırılmasını talep etmek gerekirken, başta barolar olmak üzere suçluyu korur pozisyonda olmaları düşündürücüdür.        

***

        Bonzai içenlerin halleri içler acısı! Onlar bizim evlatlarımız, köşe başlarında birer birer ölüp gidiyorlar. Buna seyirci kalmaya devam mı edeceğiz? Sayın bakanın ifadesini doğru bulmayanlar, onun serzenişini kendince mafya ağzı olarak yorumlayanlar en az satanlar kadar suç ortağıdır.

***

        Hasıl-ı kelam; sokakta uyuşturucun, bonzainin etkisi ile ölen çocuklardan biri bizim olsa o zaman da mı müsebbibi olanlara  “Ayaklarını kırın…!” diyen bir bakana destek vermeyeceğiz? Sayın SOYLU bu konuda desteğimiz arkandadır. Uyuşturucu ile mücadele azmi ve kararlılığınız takdire şayandır. Mevlam; yardımcınız olsun.