KONYA 2018’E HIZLI GİRDİ

Yeni yıla soğuk ile birlikte girdik. Konya soğuk ama gündem hararetini koruyor. Konya’ya yapılan algı operasyonları hiçbir zaman yerin bulmayacaktır. Konya üzerine oynanan oyunlara millet her zaman dik duruşuyla karşılık vermiştir. Siyasetten Konya üzerine söylenen sözlere en güzel cevabı yine AK Parti kanadından yetkililer ve sosyal medya üzerinden vatandaşlar da verdi.

***

Konya 2018’e hızlı bir giriş yaptı. Seçim çalışmaları, sağlık yatırımlarının son durumları son hızla devam ediyor. Ama Konya’nın isteyip de alamadığı projeler de oldu. Karapınar’a yapılması planlanan İlk yerli Güneş Enerjisi Panel Fabrikasını Ankara’ya kaptırdık. Konyalının ve Konya’nın ısrarla istediği Sivil Havaalanı da Karaman’a yapılacak. Ama yapılan her projenin kesinlikle artısı vardır. Konya bir tarım şehri olduğu için tarım politikalarını öne çıkaracak projeler ortaya koymalıyız. 2018 ilk günlerde 2017 verilerini alıyoruz. İhracatta rekor kıran Konya, tarımda ne yaptı?

***

Tarım ürünlerini arttıracak, çiftçilerin önünü açacak desteklemeler yapılmalıdır. 2018’in ilk günlerinde konu taşeron işçilerdi. Türkiye genelinde olduğu gibi Konya’da SGK İl Müdürü Murat Mustafa Yavuz, Konya’dan taşeron işçi olacakların sayısını verdi. Çok güzel bir gelişme. Konya’dan 25 bin kişinin kadro geçmesi işçileri ve ailelerini sevindirmiştir. Türkiye’den net rakamı bir iki gün içerisinde öğreniriz. Ama kadro sevinci muhakkak ki 2019’a yansıyacak.

***

Yeni yıl demişken, yeni yılda herkes dilek diler. Mutlu huzurlu ve sağlıklı diye. 2018’de izninizle biraz başta dünyadaki Müslümanlar olmak üzere Türkiye’nin refahı için barış, huzur dileyeceğim. Müslümanların gördüğü bu zulümler bu sene son bulsun.

***

Yeni yılda artık insanların barış içinde yaşadığı 3 cümle sonunda birbirlerine bıçakla saldırmayan bir toplum istiyorum. Toplum olarak girdiğimiz saldırganlık girdabından kurtularak, ilk başta kendimiz etrafımızda huzuru tahsis etmeliyiz. 2018’de mutluluk ve huzur için el ele vermeliyiz.