Dış görünüşümüze o kadar çok önem veriyoruz ki giyim kuşamımız için en yakışanını, mağaza mağaza gezerek, temin ediyoruz.

***

        Renk uyumundan tutunuz da marka olmasına kadar bir çok ayrıntıya dikkat ediyoruz. Kemerle ayakkabı rengine kadar, el çantamızdan kravatımıza kadar uyuma önem veriyoruz. Bayanları söylemeye, dış güzellikleri için harcadıkları para ve zamanı ifade etmeye lüzum var mı bilemiyorum?

***

         Ne kadar da giyim kuşamımıza, fiziki bakımımıza, önem versek de iç güzellikle bütünleşemiyorsa, giymiş olduğumuz kıyafet emanet gibi üstümüzde duruyor…

***

        İç güzelliğimiz dışa vurur dostlarım. Kıyafetimiz marka olmasa da kalbi güzelliklerimiz; samimiyetimiz, dürüstlüğümüz, dostluğumuz, sevecenliğimiz kıyafetimize ayrı bir zarafet katar.

***

         İç güzellik aynadır. Dışa yansımaları çok kuvvetli olur. Samimiyetimiz hemen fark edilir.

***

        Ahlak- ı hamide dediğimiz güzel hasletlere sahip olabilmek; dünyanın en güzel, en pahalı elbisesine, en değerli mücevherlerine sahip olmaktan daha yeğdir.

***

         Ne yazık ki zamanız “Ye kürküm ye” devri; dış (zahir) görüntümüze göre insanlara kıymet verilir olmuştur. Edepten daha güzel elbise var mıdır, dostlarım?

***

         Kendimize ve ailemize en güzel elbiseleri alıp giydirmeye çalışırken, niçin güzel hasletlerle tezyin edemiyoruz? Bir selam vermekten aciz ve cimri nesiller yetiştiriyoruz…

***

         Ah dostlarım ah! Dış güzelliğimize tabii olarak önem vereceğiz ama dış güzelliğimizi müspet hasletlerle süsleyemezsek bir hiçtir.

***

        En pahalısından ve markalısından elbise giyen bir adam; iç güzellikten fakir ve yoksun ise aslında acınacak halimiz var demektir.

***

        Hasıl-ı kelam; Geliniz dostlarım, öncelikle hayatımızın huzurlu ve anlamlı geçmesi için mağaza mağaza gezerek gardıroplar dolusu elbiseler temin ettiğimiz gibi güzelliğimize verdiğimiz önem ve önceliği iç güzelliğimizin inkişafı için de verebilirsek en bahtiyar kimseler oluruz.

        Selam; iç güzelliği ile çevresine, huzur rüzgârları estiren kimseler üzerine olsun.