Kendini dost, müttefik olarak lanse eden ABD; asla dostumuz olmadığı gibi kendi çıkarları için NATO şemsiyesi altında askeri gücümüzü ve kazanımlarımızı onlarca yıl kullandı.

***

        Gücümüzü kullanırken, onların gözü cennet vatanımızda idi. Sürekli ikircikli davranarak, bizi kendine mahkum olarak gördü.

***

        İkircikli oyunun vahametini, 15 Temmuz sürecinde tüm milletimiz acı olarak yaşadı. Bunun yanında Suriye 5-6 yıldır harap edilirken, terör unsularına destek vererek milyonlar, evinden yurdundan çıkarılırken; ABD’nin müttefiklik anlayışı ile bağdaşmayan pis, çirkin, kalleşlik kokan davranışlarını hep izlemeye mahkum olduk.

***

        ABD göstere göstere PYD’ ye tırlar dolusu silah yardımı ile ikircikli yüzünü göstermeye devam etti. Burnumuzun dibinde AFRİN merkez olmak üzere terör unsuları ile ordu kurma çabası yine bizleri derinden yaraladı.

***

        Güçlü olmamızı asla istemeyen vahşi batı, bizi bebek gibi apalamaya, sürünmeye mahkum etmek için ikircikli oyun oynamada çok ustalar. Üzücü tarafı içimizdeki millet şuuru gelişmemiş, hainlik kanına işlemiş olan satılıkların bu oyunlara alet olması, bilerek veya bilmeden destek vermeleri.

***

        Sen tutacaksın, terör örgütlerini kuracaksın, besleyeceksin, himaye edip, silahlandıracaksın sonra da dostuz diyeceksin. “Bu ne turşu bu ne perhiz?” Onlarca yıl oyaladınız. Bizi parçalamak bölmek için oyunlar oynadınız.

***

        Bir millet güçlü, kenetlenmiş ise hiçbir güç ikircikli oyunları ile onları sindiremez, yıkamaz. Fitne tohumları ile bizi bölmek parçalamak, nihayetinde cennet vatanımıza göz dikmek olan sömürü düzeni kendisinin doğrudan yapamadığını taşeron örgütlerine yaptırmak için sık sık ikircikli oyun oynar. Şu aşamada kararlı ve  tutarlı olursak, güçlü her zaman haklı olandır.

***

        Hasıl-ı kelam; Milletimizin köklü geçmişi ve devlet geleneğinde ne Çin oyunlarına, ne Bizans oyunlarına pabuç bırakmadığı gibi ne de ABD’ nin emperyalist ikircikli oyunlarına da pabuç bırakmayız. Yeter ki kimliğimizin farkında davranalım.