Yapılması en üst seviyeden ve yüksek perdeden dillendirilen; “Bir gece ansızın gelebiliriz” ifadeleri ile hassasiyetimizi, kararlılığımızı ve haklılığımızı dünya kamuoyuna duyuran irade; AFRİN OPERASYONUNU, bir gece ansızın değil cumartesi ikindi vakti başlatmıştır. “Zeytin Dalı” olarak isimlendirilen operasyon manidardır.

***

        15 Temmuz süreci ile içimizdeki hainlerin ve işbirlikçilerin ayıklanmaya başlanması ile birlikte habis urlardan temizlenen kahraman ordumuz; öz değerlerine rücu ettikçe, bu tür operasyonların arkası gelecektir.

***

        Cerablus Operasyonu ile üzerimizdeki prangalardan kurtulan, ABD’nin emperyalist düzenine tesirli fren yapan; Fırat Kalkanı ile kimliğimizin farkına varan, İdlip’te çatışmasızlık bölgeleri oluşturmak üzere konum alan, mevzilenen kahraman ordumuz; “ABD ne der, AB ne der?” anlayışını çöp kutusuna atarak, yerli ve milli kabiliyet noktasına doğru hızla yol almaktadır.

***

        ABD bayraklarını kalkan yapan, tırlar dolusu silah yardımı aldıkları güce güvenen maşa örgütlerin (PYD, PKK..) cumhuriyet tarihimizin en kapsamlı (yetmiş iki F-16 uçağı ve diğer destekle) harekatı ile hayalleri kursaklarında konulmuş, en önemli nokta emperyalist sömürü düzeni, esaslı bir şamar yemiştir.

***

        Amerika hala sessiz ve şoktadır. Karşısında el pençe duran bir ülke yoktur. Anlaşılan FETÖ hain çetesinin her türlü kalleşçe desteğini alamayan ABD; şoka uğramaya devam edecektir. Akdeniz’e koridor açmak isteyen Siyonist, emperyalist düzen maşalarınızdan faydalanamayacaksınız. “Zeytin Dalı” operasyonu zulmettiğiniz insanlara ışıktır, umuttur. Hayallerinize vurulmuş bir zincirdir.

***

         Bitme noktasına gelmiş terör örgütlerini canlandırma yoluna giden, besleyen, kollayan,  silahlandıran VAHŞİ BATI; mazlumların üzerindeki hakimiyetiniz, sömürünüz bitmek üzere… Uyuyan, uyutulan aslan uykusundan uyanmıştır.

***

         Milletimizin kenetlenmesi, siyasi anlayışını bir kenara koyarak, milli meselelerde duyarlı olması, bizim en büyük manevi gücümüzdür. Televizyonların yayın anlayışı, sosyal medyadaki birlik görüntümüz Türk’ün has değerlerini koruduğunun da somut göstergesidir.

***

         Hasıl-ı kelam; Afrin Operasyonu mazlumlara zeytin dalı iken, zalimlere ise hakkettiği dilin askeri ifadesidir. Haklı isen güçlüsün! Allah’ın yardımı da İNŞAALLAH bizimledir. Vakit; birlik, beraberlik ve KAHRAMAN MEHMETÇİK’E  dua zamanıdır.

        Ey Allah’ım; kahraman ordumuzu muzaffer eyle, onları düşman ateşinden koru… Amin.