Sınır güvenliğimiz kadar, iç güvenliğimizi de sağlama almak önem arz etmektedir.

***

        Afrin’de,  Kuzey Irak’ta, Doğu ve Güneydoğu’da köşeye sıkışan terör unsurları, kendilerine manevra alanı oluşturabilmek için çılgınca eylemlere girişebilirler.

***

        Reyhanlı’ya, Kilis’e roket yağarken, sınır güvenliği anlık imha kabiliyeti olan savunma sistemleri ile güçlendirilmelidir. Anlaşılan odur ki kudurtulmuş; roketlerle, füze sistemleri ile silah desteği sağlanan  terör yapıları sivil, çocuk demeden rastgele sınır yerleşim yerlerine şuursuzca roketler ateşlemektedir.

***

        Ankara’da Vergi Dairesi Başkanlığı’ndaki patlamada da terör parmağı olduğu anlaşılmıştır. Emperyalist sömürü düzeninin sadık köpeklerinin ne zaman, nerede, ne yapacağı kestirilemez. Şu bir vakıadır. Terör yuvaları, inleri, tünelleri bir bir yok edildikçe, onlar da boş durmazlar. Sansasyonel eylemlere girişebilirler. Son olarak Anakara’daki saldırı gibi…

***

        Afrin’de icra edilen, sırada Mümbiç ve devam edecek büyük soluklu terörden arınma harekatları için milli birlik ve beraberliğimizi sağladığımız gibi iç güvenliğimizi sağlama alma adına da dikkat ve hassasiyetimiz üst seviyede olmalıdır.

***

        Bizden başka dost olmadığına göre kendi yerli ve milli savunma sistemini de sınır boyunca kurmamız gerekir. Reyhanlı’ya düşen, Kilise atılan roket ve füzelere duyarlı demir kubbe denen sistemlerin benzerleri ve en tesirlisini bu vesile ile kurmamız önceliklerimiz arasında olmalıdır.

***

        Taarruz kabiliyeti kadar, savunma sistemlerimiz de mükemmel olmak mecburiyetindedir. Aselsan, Roketsan vb. gözbebeği kurumlarımız madden ve manen desteklenmeye devam edilmelidir.

***

        Hasıl-ı kelam;uyuyan terör hücreleri iyi bir istihbaratla deşifre edilmeli, iç güvenliğimiz sınır güvenliğimiz kadar hatta öncelikli olarak tesis edilmeli, huzur ve güvenlik en ücra mezralarımıza kadar sağlanmalıdır. Şu asla unutulmamalıdır. İç güvenlik olmadan sınır güvenliğimizi istediğimiz ölçüde sağlamak mümkün olmamaktadır.