Afrin’de düzenlenen Zeytin Dalı Harekatında yürekler yandı. 11 vatan evladı, 11 şehit ile yürekler yandı, ana yürekleri yine dağlandı. Zeytin Dalı Harekâtında Mehmetlerimiz için 11 ayrı şehirde yürekler yandı. Afrin operasyonunun 23. Günündeyiz. Şehit kardeşlerimize Allah’tan rahmet, anne ve babasına, yakınları sabırlar diliyorum. Türkiye geçmişte olduğu şimdi de vakur bir duruşla her zorluğun üstesinden gelecektir.

***

Şehitlerimizin aileleri her zaman “Önce Vatan” ve “Bir oğlum daha var, o da vatana kurban olsun” diyerek, düşmana korku salıyor. Her bir askerimiz şehitlik mertebesine kavuşmanın arzusuyla teröristlere saldırıyor. Mehmetlerimizin şehit haberleri gelirken, bir paragraf da Selçuklu Belediyesine ayırmak istiyorum. Selçuklu Belediyesi düzenlediği Kur’an-ı Kerim gecesiyle bir kez daha gönülleri fethetti. Yoğun bir katılımın olduğu programda, gelenler ünlü alimlerden Kur’an dinledi.

***

Programda edilen duaları şimdiye kadar Türkiye uğruna canlarını feda eden Mehmetçiklerimize gönderiyoruz. Rabbim mekanlarını cennet bahçelerinden bir bahçe eylesin inşallah. Ancak bir hususa da değinmek istiyorum. Bir yanda Mehmetlerimiz şehit olurken, duyduğum bazı hususlara da değinmek istiyorum. Şehit haberleri gelirken, eğlence programları neden iptal edilmiyor.  Çok lüks bir otelde yapılan eğlence programı hassasiyet gösterip, programın iptal edildiği söylenebilirdi. Herkesin içi yanarken, onlar mutluluğundan taviz verebilirlerdi.

***

Bizler rahat uyuyalım diye onlar orada çarpışırken, bizler ufacık bir gürültüde fırtına kopartıyoruz. Sakin olun ve sabrınızı muhafaza edin. Türkiye’nin büyümesini istemeyenler dışarıdan ve içeriden aracılarla üzerimize geliyor. Ama siz siz olun, artık kendinize bir çeki düzen verin.  Sokakta, caddede, pazarda karşılaştığımız en ufak sorunlarda tek çareyi kavga olarak görmeyelim.

***

Her kurum kendi çabasıyla Mehmetçiklerimize dua gönderiyor. Onların yanında olduğunu gösteriyor. Biz de sakın duruşumuzla, birlik ve beraberliğimizle onların yanında olalım. Türkiye olarak bir nifak döneminden geçiyoruz.

DAİMA BİR VE BERABER OLMAK ÜMİDİYLE…