Gazetemiz Rasyonel Haber, dün yayım hayatında 8’inci yılını doldurarak 9 yaşına girdi.  Rasyonel Haber’in bir ferdi olmaktan her zaman gurur duydum. Çünkü Rasyonel Haber Gazetesi benim “İLK GÖZAĞRIM” ve her zaman da böyle kalacak.

***

Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun olduktan yaklaşık bir ay sonra tanıştım ben Rasyonel’ le. Her sabah ilk günkü aşkımla geldim. Kapısını BESMELE ile açtım. Heyecanla çalıştım ve çalışmaya da devam ediyorum.

***

Evet, bende meslek hayatımda 3. Yılımı bitirdim. Rasyonel büyüdükçe benim de meslek hayatım büyüyor. Rasyonel, her geçen gün bana yeni yeni şeyler katıyor. Dünyaya bir kez daha gelsen ne olurdun diye sorarlar ya, benim cevabım kuşkusuz yine ‘GAZETECİ’ olurdu. Büyüklerimizin söylediği gibi gerçekten bu meslek aşk’la yapılan bir meslek. Önce seveceksin ki sonra yapabilesin…

***

Eğitim hayatımda bana gazetecilik mesleğiyle ilgili bilgilerini aktaran hocalarıma ve çalışma hayatımda ise işimi dürüst ve ahlaklı bir şekilde yapmamı öğreten Gazetemiz Kurucu İmtiyaz Sahibi Sadrettin Bey’e şükran borçluyum…

***

Kurulduğu 12 Şubat 2010 tarihinden itibaren Konya ve bölgesinde yayımladığı haberleriyle, okurlarına ulaşmak onları bilgilendirmek ve toplumu aydınlatmak Rasyonel’ in ilk hedefi olmuştur. Bundan böylede bu hedefinden taviz vermeden doğru, tarafsız ve ilkeli habercilik anlayışıyla yayın hayatına devam edecektir.

***

Bu onurlu yolculukta dikenlerin arasından sıyrılarak ayakta kalmaya çalışan Rasyonel Haber’de emeği olan başta bize her zaman Hak’tan yana olmayı öğreten Kurucumuz Sadrettin Soranlar’a, Gazetemizin sahibi Emel Soranlar’a, muhabirlerimiz; Ramazan Düşünceli, Sena Tuncer ve Aysun Karabayır’a, grafikerimiz Sinan Öz’e, matbaacı abimiz Murat Can’a, yazarlarımız Mükremin Kızılca ve Ahmet Köksel’e, bizden öncede emek veren büyüklerime yazı işleri müdürü olarak alın teri döktükleri ve gönül verdikleri için teşekkürü bir borç bilirim.

 

“DURMAK YOK YOLA DEVAM”….