“OSMANLI TOKADINI ATARIZ”

Türk Silahlı Kuvvetleri Afrin’de destan yazmaya devam ediyor. Afrin operasyonunun 31’inci günündeyiz. Teröristlere aman vermeyen Mehmetçiklerimiz var gücüyle sona doğru yaklaşıyor.  Başbakan Binali Yılıdırım’ın da dediği gibi asla savaşta değiliz. Türkiye olarak içerde ve dışarda terörle mücadeleye devam ediyoruz. Sınırımızda meydana gelen olaylarda Kilis’te kaç vatandaşımız öldü. Bizler için mücadele eden askerlerimize en güzel desteği millet olarak her zaman verdik ve vermeye devam edeceğiz.

***

Siyasette hafta sonu bir ‘Osmanlı Tokadı’ polemiği vardı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Eskişehir 6. Olağan İl Kongresi’nde konuştu. Terör koridoru oluşturmak isteyenlere en güzel cevabı yine kendisi verdi. “BİZ OSMANLI TOKADINI ATARIZ” şeklinde cevabı gereken yerlere gitmiştir zaten.

***

 

En güzel cevabı Konya’da yaşayan Afrin gazisi Serkan Köroğlu’ndan geldi. Daha önce Fırat Kalkanı Harekatına katıldığını söyleyen Serkan kardeşim, şehitlik mertebesine ulaşamadığını söylüyor. ‘İnşallah o mertebeye ulaşırım” diye dua ediyor. İşte asker ve milletiyle birlikte her zaman yüce gönüllü insanlarımız olduğu sürece vatanımız ve bayrağımız asla yere düşmeyecektir.

***

Türkiye’deki gelişmelerden ayrı olarak Konya’da Şubat ayında maalesef acı dolu haberler aldık.

Siyasetten ve önemli ilim adamlarından biri aramızdan ayrıldı. En önemlisi de spor basının ustalarından Şenyurt Özbay’ı sonsuzluğa uğurladık.

***

Rabbim mekanlarını cennet eylesin. Osman Bağcı Hocamızla birlikte AK Parti Konya Teşkilatından iki önemli insan, Mehmet Ali Özbuğday ve Nurettin Akmeşe abilerimiz. Vefat edenlerin yakınlarına sabrı cemil niyaz ediyorum. İnşallah bu üzüntü ve acı dolu haberleri Türkiye ve Konya olarak almayız. Çünkü Konya olarak hem basın ve hem de siyaset acı dolu haberler aldı.

***

En başta şehitlerimizin yakınları olmak üzere Konya’dan vefat eden büyüklerimizin ailelerinin de BAŞI SAĞOLSUN