Mukaddes değerlerimiz vardır. Mukaddes değerlerimizi korumak, yüceltmek fedakarlıklarla mümkündür.

***

        Vatanımız, bayrağımız, dinimiz, namusumuz en kutsallarımızdır. Vatanımızın ilelebet yurdumuz olması, bayrağımızın sonsuza dek dalgalanması, dinimizi gönül huzuru ile yaşamamız , ailemizle birlikte güven ve huzur içerisinde hayatımızı sürdürmemiz; güçlü bir millet ve kudretli bir devlet ile mümkündür.

***

         Uğruna, canlar feda diyebileceğimiz, cennet vatanımız; rengini şehitlerimizin  kanından alan bayrağımız; tek ve hak din olan İslam dinimiz; sizlere binlerce, milyonlarca can feda…

***

         Bizlerin; vatan, bayrak, dini değerlerimize olan sevgimizi zaman zaman dış ve iç bölücüler test etmektedir. Onlara tarihte olduğu gibi her zaman iman dolu göğsümüzle siper olmakta; derslerini her zaman almaktadırlar.

***

         Milletimiz, tarihte olduğu gibi asla vatansız yaşayamaz, devletin biri yıkılmadan öbürün doğum sancıları başlar… Bağımsızlığımıza son derece düşkün bir milletiz. Al bayrağımız için binlerce Mehmet al kanlarını feda etmişler, aynı ruh bugünde aynen mevcut olup, binler hazır ve nazırdır…

***

         Düşmanlar bilsinler ki; “Her Türk asker doğar.” Son nefere son kurşuna kadar, mücadele etme ruhu bizlere özgüdür. Efendimizin meth-ü senasına mazhar olmuş, Din-i Mübin-i Celil-i İslam’a sancaktarlık yapmış, ezan seslerinin dünyanın dört bir yanında okunmasına vesile olmuş, ilahi adaleti yaymış bir millet…

***

         Bugün uğruna bedeller verilmiş bir cennet vatanımız, al bayrağımız var. Vatansız yaşamak ölmekten beterdir. Elimizdeki değerlerimizin kıymetini bilmeli, gerektiği zaman seve seve ibadet şuuruyla canımızı kanımızı verebilmeliyiz.

***

         Son 2-3 yıldır özellikle; vatanımız, milletimiz üzerine büyük oyunlar oynanmakta; kardeşi kardeşe düşürmek için Bizans oyunlarına başvurulmakta; vatansız koyabilmek için, küfür tek millet halinde üzerimize çullanmaktadır.

***

         Hasıl-ı kelam; Ey Müslüman Türk Evladı; bu vatan hepimize şehitlerimizden emanettir. Emanete asla hıyanet olamaz…”UĞRUNA CANLAR FEDA!”