Afrin’i teröristlerden arındırma hareketi, kararlılıkla ve başarı ile sürdürülürken, hiç şüphesiz yerli ve milli silahlarımızın ne derece önemli olduğunu hepimiz, yaşayarak görüyoruz.

***

        İHA ve SİHALAR, helikopterler, tanklar, füze sistemleri v.b onlarca yerli  ve milli savunma sanayi unsurları; TSK bünyesine kazandırılırken, yeni yeni silahların üretim aşamasında olması hepimizi gururlandırmaktadır.

***

        İvme kazanan savunma sanayimiz dosta güven, düşmanlara korku salmaya devam edeceği aşikar…

***

        Fırtına-1 obüslerinin mahareti ortada dururken, Fırtına-2 ‘yi test aşamasında görmek milletimizin neler yapabileceğine işarettir. Atak helikopteri, insanlı ve insansız İHA ve SİHA’ların ne denli yerli ve milli olmasının önemini Elhamdülillah görerek yaşıyoruz.

***

        Ülkemiz karanlık dönemleri yaşamak durumunda kaldı. ASELSAN’ın genç ve bilgi yüklü beyinleri nasıl da intihar süsü ile öldürülmüştü? Türk’ün gücünden korkan, hainler ve ağababaları engelleme taktikleri ile savunma sanayini engellediler.

***

        Köstebek gibi önemli noktaları ellerinde bulunduran hain yapı ayıklandıkça, savunma sanayimiz çağın gereklerine göre yapılanmakta, artan bir ivme ile TSK için gerekli olan donanımın yerli ve milli kaynaklardan temin edilmesi, istikbalimiz adına sevindiricidir.

***

        Burada şunu iyi anlamamız, ülkemiz ve milletimizin faydasına olan bir durumdur. Genç neslimizi çağın gerekleri ile en güzel şekilde milli ve manevi duygularımız temelinde eğitmek, fırsat vermek, desteklemek özgüven aşılamak, milli eğitimizin ana görevi olmalıdır.

***

        Desteklenen, özgüveni gelişmiş fertler hepimiz için kazanımdır. Aksi takdirde ise milli ve manevi değerlerden bi haber gençlikten ne bekleyebiliriz? Hain şer yapının, hepimiz için ne derece tehlike oluşturduğu, önemli kalelerimizi nasıl ele geçirdikleri, savunma sanayimizi baltalamak için neler neler yaptıklarını unutmamak beka meselemizdir.

***

        Hasıl-ı kelam; milli şuurumuz artıkça emin olunuz, istikbalimiz daha aydınlık ve müreffeh olacaktır. Bize düşen kenetlenmek, ivme kazanan yerli ve milli savunma sanayimizle gurur duymak, daha iyisini yapmak için çok çalışmak… Savunma sanayin ne kadar güçlü ise o kadar kuvvetlisin demektir.