ÇİFTE DESTAN, ÇİFTE BAYRAM

        18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 103. Yıldönümünü idrak ederken sabah erken saatlerde Afrin’den müjdeli haberin gelmesi, milletimize çifte bayram yaşatmıştır.

***

     Zeytin Dalı Harekatı’nın 57. gününde kuşatılan Afrin; hain sürülerinden Çanakkale ile özdeşleşen 57. Alayın destansı başarılarına ithaf olunmak üzere kayıp vermeden kontrol altına alınması, hükümet konağına Türk Bayrağının çekilmesi, Çanakkale’de olduğu gibi Haçlı İttifakı’na esaslı ikinci bir Osmanlı Torunu Şamarı indirmiştir.

***

      Bu Afrin Destan’ı; Amerikan emperyalizmine 15 Temmuz’da yaşattığımız şok üstüne katmerli bir şok daha yaşatacağı muhakkaktır.

***

        Milletimizi, Anadolu’dan söküp atmak için Âkif’in dizleri ile “Kimi yamyam, kimi bilmem ne bela?...” ifade ettiği haçlı sürüsü canavarlar; Çanakkale’de, tarihte eşi benzeri görülmemiş ordularla denizden olmadı, karaya çıkarma yaparak, geçmeye çalıştılar…

***

        Denizde gemileri bir bir boğazın derin sularına gömülürken, karadan çıkarma yaparak sürüler halinde diş dişe boğaz boğaza savaş başlattılar. Müttefikimiz Almanya şimdiki gibi dost görünerek, gencecik lise tahsil çağındaki binlerce fidanın şehit olmasında önemli rol oynamışlardır. Alman hayranlığı bizi 1. Dünya Savaşı’na sürüklerken, kudretli bir İmparatorluğun hazin sonu olmuştur.

***

        Çanakkale Destanını anlatmak mümkün değildir. Binlerce kahramanlık gösterilmiş, şahadet şerbeti içmek için kınalı kuzular adeta kurşun yağmuruna koşarak gitmişlerdir. Çanakkale; var olabilmenin, son kalenin düşmemesi için gösterilen fedakârca mücadelenin kanla yazılan destanıdır. En çok şehit verdiğimiz cephedir. Boğazın sularının kızıllığa boyandığı, insan cesetlerinden tepeciklerin oluştuğu her metrekareye binlerce merminin düştüğü; mermilerin havada çarpıştığı, olağanüstü durumların yaşandığı tarihte vatan savunması denince ilk akla gelen yerdir, Çanakkale…!

***

       Çanakkale’yi geçilmez kılan iman dolu neferlerdir. Yahya Çavuşlar, Kınalı Hasanlar, Seyit Onbaşılar, on binlerce isimsiz kahraman… kahramanlarımız, abdestini alıp, topluca kendi  cenaze namazlarını kılıp, ağızlarda Kur’an-ı Kerim tilavetleri ile uçarcasına düşman üzerine atılmaktaydı,

***

    İstiklal ve istikbalimiz için on binlerce vatan sevdalısının, cennet bahçesine koşarcasına canlarını verdikleri Çanakkale Ruhu; diri olmak zorunda şimdi de Haçlı İttifakı yeniden hortladı… 15 Temmuz haçlı zihniyetinin en net işgal girişimlerinden birisi idi. Yine vatan sevdalıları uçaklara, tanklara vücutlarını siper yaptılar… Sanki Çanakkale’yi yeniden yaşadık!

***

       Afrin’deki mücadelemiz de Çanakkale Ruhu’nun, damarlarımızdaki iman dolu asil kanın zamanaşımına uğramadığına delildir. Haçlı zihniyeti, günümüzde maşalardan istifade etme yoluna gitmektedir. Afrin’de kullandıkları gibi…

***

        Çanakkale; emperyalizme atılan esaslı bir Osmanlı Şamarı’dır. Haçlı zihniyetine tesirli bir frendir.

 

        Hasıl-ı kelam; Çanakkale ruhu diri ve taze kaldıkça emin olunuz ki Haçlı sürüsü hayal kırıklığına uğramaya devam edecek; Anadolu’muz ilelebet vatanımız olacak; ay yıldızlı al bayrağımız, sonsuza dek semalarımızda nazlı nazlı dalgalanacaktır.

***

        Selam olsun şehitlerimize, selam olsun Çanakkale Ruhu’nu tüm benliğinde yaşayan aziz milletimize, selam olsun Afrin şehitlerine ve gazilerine…!